Halset, tabletki do ssania na stany zapalne gardła i jamy ustnej, 24 szt.

Produkt dostępny
16,16 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Chlorek cetylopirydyniowy wykazuje łagodne, miejscowe działanie odkażające. Działa bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie, Gram-ujemne, działa na grzyby (Candida albicans), nie ma wpływu na mykobakterie. Hamuje metabolizm bakterii blokując istotne układy enzymatyczne, wpływa na mechanizmy cytoadhezyjne bakterii, zwiększa przepuszczalność błony cytoplazmatycznej mikroorganizmów i niszczy ją. Wchłania się bardzo słabo, co najwyżej w 15% z przewodu pokarmowego. W miarę zwiększania się odczynu kwaśnego w przewodzie pokarmowym ulega on, w coraz większym stopniu, inaktywacji. Unieczynniają go również substancje o charakterze anionowym oraz lipidy. Wydalany jest z organizmu w postaci niezmienionej.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież: 1 tabl. co 1-2 h (maksymalnie 8 tabl. na dobę). Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1 tabl. co 2-3 h (maksymalnie 6 tabl. na dobę). Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Ssać powoli po jednej tabletce.

Wskazania

Zapobiegawczo i leczniczo w lekkich i średniociężkich stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek cetylopirydyniowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nietolerancja fruktozy. Nie stosować u małych dzieci ze względu na możliwość przypadkowego zakrztuszenia się tabletką.

Skład

1 tabl. do ssania zawiera 1,5 mg chlorku cetylopirydyniowego. Preparat zawiera sorbitol.

Lek nie zawiera cukru; może być stosowany przez osoby z cukrzycą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy uprzedzić pacjenta, że ciężkie zakażenia przebiegające z wysoką temperaturą, bólami głowy, nudnościami i wymiotami wymagają konsultacji z lekarzem, szczególnie jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po trzech dniach. Stosowanie większej liczby tabletek niż jest zalecane może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, biegunkę (szczególnie u dzieci), nudności i wymioty. Ze względu na zawartość sorbitolu (1 tabl. do ssania zawiera 742,35 mg sorbitolu) leku nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowej pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią lub te dane są niewystarczające, jednak chlorek cetylopirydyniowy jest powszechnie stosowany od wielu lat bez wyraźnych następstw klinicznych.

Stosowanie innych leków

Nie są znane interakcje chlorku cetylopirydyniowego zastosowanego w postaci tabl. do ssania o stężeniu substancji czynnej 0,2%. Chlorek cetylopirydyniowy najskuteczniej działa w środowisku słabo zasadowym; w silnie kwaśnym ulega inaktywacji.

Działania niepożądane

Rzadko występujące reakcje alergiczne (np. pokrzywka, wysypka), uczucie pieczenia w jamie ustnej, nudności, przemijające zaburzenia smaku.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Wałbrzyska 13 60-198 Poznań, Polska

Kod EAN

5909990347339

Przydatne wpisy związane z Halset, tabletki do ssania na stany zapalne gardła i jamy ustnej, 24 szt.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki
Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

Zapalenie migdałków - objawy, rodzaje, leczenie
migdałki

Zapalenie migdałków przebiega wraz z zapaleniem błony śluzowej gardła. Jest to bardzo częsty problem zdrowotny z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarskiego, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Za rozwijający się stan zapalny odpowiadają głównie wirusy, ale zdarza się również bakteryjne zapalenie migdałków, co stanowi większe ryzyko powikłań i wymaga leczenia antybiotykiem. Jakie są objawy choroby? Co na zapalenie migdałków warto zastosować i kiedy nie zwlekać z wizytą u lekarza?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety