Cholinex, pastylki w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, 32 szt.

Produkt dostępny
18,82 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Pochodna kwasu salicylowego wykazująca działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy. Dodatek choliny powoduje zwiększone wydzielanie śliny, co uzupełnia efekt przeciwzapalny preparatu. Salicylan choliny działa też słabo bakteriobójczo.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: przeciętnie ssać po 1 pastylce 4-6 razy na dobę. Jeśli ból gardła nie ustępuje w ciągu 1-2 dni należy skonsultować się z lekarzem.

U dzieci poniżej 12 rż. wskazania do podania salicylanów powinny być ustalone przez lekarza ze względu na możliwość wystąpienia zespołu Reye`a.

Wskazania

Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Ból i obrzęk gardła towarzyszący stanom zapalnym. Wspomagająco w antybiotykoterapii zakażeń błony śluzowej jamy ustnej i gardła wywołanych przez niektóre drobnoustroje. Ponadto pastylki bez cukru są wskazane w leczeniu stomatologicznym stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, salicylany, inne NLPZ lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie podawać u osób z żylakami przełyku (ryzyko krwotoku). Ze względu na zawartość aspartamu pastylek bez cukru nie należy stosować u osób z fenyloketonurią.

Skład

1 pastylka lub 1 pastylka bez cukru zawiera 150 mg salicylanu choliny. Ponadto pastylki z cukrem zawierają sacharozę i glukozę; pastylki bez cukru zawierają aspartam i maltitol ciekły.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u osób ze stanami zapalnymi przewodu pokarmowego, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, astmą oskrzelową.

Pastylek z cukrem nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, a także zachować ostrożność przy ich podawaniu u osób z cukrzycą oraz ze skłonnością do próchnicy.

Pastylki bez cukru nie powinny być stosowane u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. Pastylek bez cukru nie należy stosować u osób z fenyloketonurią ze względu na zawartość aspartamu.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży (brak badań potwierdzających bezpieczeństwo).

Salicylany przechodzą do mleka matki. O stosowaniu preparatu w okresie karmienia piersią decyduje lekarz.

Stosowanie innych leków

Po podaniu salicylanu choliny w postaci pastylek prawdopodobieństwo wystąpienia poniższych interakcji jest mało prawdopodobne. Salicylany osłabiają działanie stosowanych równocześnie innych NLPZ. Nasilają działanie leków uspokajających i nasennych. Potęgują działanie leków przeciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych.

Steroidowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, fibrynolityczne, hamujące agregację płytek podawane jednocześnie z salicylanami mogą nasilać ryzyko krwawień.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej ani zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Rzadko: reakcje alergiczne (zaczerwienienie skóry i wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa, obrzęk twarzy, języka, warg, trudności przy połykaniu lub trudności w oddychaniu), uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (ból brzucha, wymioty, krwawienia).

Bardzo rzadko u dzieci poniżej 12 rż. istnieje możliwość wystąpienia zespołu Reye`a.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Krakowiaków 44, 02-255 Warszawa Poland

Kod EAN

5909990712700

Przydatne wpisy związane z Cholinex, pastylki w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, 32 szt.

Bostonka u dzieci
przeziębienie
Bostonka u dzieci

Bostonka u dzieci, znana również jako choroba bostońska lub wirusowa choroba rąk, stóp i jamy ustnej, jest powszechną infekcją, którą wywołują wirusy (najczęściej Coxsackie A16 i Enterovirus 71). Wysypka bostońska u dzieci stanowi problem w żłobkach i przedszkolach, ponieważ wśród dzieci zakażenie szybko się rozprzestrzenia. Jak leczyć bostonkę u dzieci? Jak jej zapobiegać i nie dopuścić do rozwoju powikłań.

Zapalenie gardła a angina - różnice, leczenie
angina

Ostry ból gardła, szkliste migdałki i nalot na podniebieniu - czy to już angina? Jak odróżnić ją od wirusowego zapalenia gardła? Czy angina jest zaraźliwa? Ile trwa i jak ją leczyć?

Sposoby na chrypkę - jak łagodzić dolegliwości u dzieci i dorosłych?
chrypka

Chrypka często towarzyszy innym objawom infekcji górnych dróg oddechowych. Pojawia się również u osób przeciążających głos. Co stosować na chrypkę u dziecka, a co na chrypkę u osoby dorosłej? Jakie domowe sposoby na chrypkę przyniosą szybką ulgę i nawilżą gardło?

Ból gardła - przyczyny, objawy, leczenie
ból gardła

Ból gardła pojawia się o każdej porze roku, choć najczęściej występuje jesienią i zimą. Może mieć różne przyczyny, w związku z czym wymaga odmiennego leczenia. Jak odróżnić ból gardła wywołany infekcją wirusową od bakteryjnej? Co na ból gardła jest skuteczne?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety