STADA

Cholinex, pastylki w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, 32 szt.

Produkt dostępny
19,02 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Pochodna kwasu salicylowego wykazująca działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy. Dodatek choliny powoduje zwiększone wydzielanie śliny, co uzupełnia efekt przeciwzapalny preparatu. Salicylan choliny działa też słabo bakteriobójczo.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: przeciętnie ssać po 1 pastylce 4-6 razy na dobę. Jeśli ból gardła nie ustępuje w ciągu 1-2 dni należy skonsultować się z lekarzem.

U dzieci poniżej 12 rż. wskazania do podania salicylanów powinny być ustalone przez lekarza ze względu na możliwość wystąpienia zespołu Reye`a.

Wskazania

Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Ból i obrzęk gardła towarzyszący stanom zapalnym. Wspomagająco w antybiotykoterapii zakażeń błony śluzowej jamy ustnej i gardła wywołanych przez niektóre drobnoustroje. Ponadto pastylki bez cukru są wskazane w leczeniu stomatologicznym stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, salicylany, inne NLPZ lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie podawać u osób z żylakami przełyku (ryzyko krwotoku). Ze względu na zawartość aspartamu pastylek bez cukru nie należy stosować u osób z fenyloketonurią.

Skład

1 pastylka lub 1 pastylka bez cukru zawiera 150 mg salicylanu choliny. Ponadto pastylki z cukrem zawierają sacharozę i glukozę; pastylki bez cukru zawierają aspartam i maltitol ciekły.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u osób ze stanami zapalnymi przewodu pokarmowego, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, astmą oskrzelową.

Pastylek z cukrem nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, a także zachować ostrożność przy ich podawaniu u osób z cukrzycą oraz ze skłonnością do próchnicy.

Pastylki bez cukru nie powinny być stosowane u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. Pastylek bez cukru nie należy stosować u osób z fenyloketonurią ze względu na zawartość aspartamu.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży (brak badań potwierdzających bezpieczeństwo).

Salicylany przechodzą do mleka matki. O stosowaniu preparatu w okresie karmienia piersią decyduje lekarz.

Stosowanie innych leków

Po podaniu salicylanu choliny w postaci pastylek prawdopodobieństwo wystąpienia poniższych interakcji jest mało prawdopodobne. Salicylany osłabiają działanie stosowanych równocześnie innych NLPZ. Nasilają działanie leków uspokajających i nasennych. Potęgują działanie leków przeciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych.

Steroidowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, fibrynolityczne, hamujące agregację płytek podawane jednocześnie z salicylanami mogą nasilać ryzyko krwawień.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej ani zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Rzadko: reakcje alergiczne (zaczerwienienie skóry i wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa, obrzęk twarzy, języka, warg, trudności przy połykaniu lub trudności w oddychaniu), uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (ból brzucha, wymioty, krwawienia).

Bardzo rzadko u dzieci poniżej 12 rż. istnieje możliwość wystąpienia zespołu Reye`a.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Krakowiaków 44, 02-255 Warszawa Poland

Kod EAN

5909990712700
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Cholinex, pastylki w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, 32 szt.

Zapalenie gardła a angina - różnice, leczenie
angina
Zapalenie gardła a angina - różnice, leczenie

Ostry ból gardła, szkliste migdałki i nalot na podniebieniu - czy to już angina? Jak odróżnić ją od wirusowego zapalenia gardła? Czy angina jest zaraźliwa? Ile trwa i jak ją leczyć?

Ból gardła - przyczyny, objawy, leczenie
ból gardła

Ból gardła pojawia się o każdej porze roku, choć najczęściej występuje jesienią i zimą. Może mieć różne przyczyny, w związku z czym wymaga odmiennego leczenia. Jak odróżnić ból gardła wywołany infekcją wirusową od bakteryjnej? Co na ból gardła jest skuteczne?

zapalenie krtani
zapalenie krtani

Ostre zapalenie krtani to choroba dotycząca głównie małych dzieci, a przewlekłe zapalenie krtani - osób dorosłych. Czy zapalenie krtani jest zaraźliwe? Co stosować na zapalenie krtani u dorosłych, a co u dzieci? Czy inhalacje przy tej chorobie są skuteczne?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 24h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport