Kalium hypermanganicum Galena, tabletki odkażające do przemywania skóry, ran, 30 szt.

Produkt niedostępny
20,49 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Nadmanganian potasu jest nieorganicznym związkiem manganu o właściwościach utleniających; stosowany miejscowo w postaci roztworu działa odkażająco i ściągająco.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do przygotowania roztworu do stosowania miejscowego. Do przemywania skóry, ropiejących ran, owrzodzeń i rąk (0,05% roztwór): 1 tabl. rozpuścić w 200 ml (1 szklance) przegotowanej wody; roztwór powinien być purpurowy. Do płukania błon śluzowych jamy ustnej i gardła (0,025% roztwór): 1 tabl. rozpuścić w 400 ml (2 szklanki) przegotowanej wody; roztwór powinien być różowy. Sposób podania. Roztwory należy zużyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Wskazania

0,05% roztwór wodny nadmanganianu potasu jest stosowany miejscowo jako lek odkażający do przemywania skóry, ropiejących ran, owrzodzeń, a także rąk. 0,025% roztwór wodny nadmanganianu potasu jest stosowany miejscowo jako lek odkażający do płukania błon śluzowych, gardła i jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na nadmanganian potasu. Nie stosować leku doustnie i do przemywania oczu.

Skład

1 tabl. zawiera 100 mg nadmanganianu potasu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Roztworów wodnych preparatu nie należy stosować w dużych stężeniach i długotrwale, gdyż mogą wywoływać podrażnienia skóry oraz błon śluzowych. Należy zaprzestać stosowania leku, gdy wystąpią objawy podrażnienia. Nie wolno połykać roztworu w czasie płukania błon śluzowych gardła i jamy ustnej.

Ciąża i karmienie piersią

Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Wielokrotne stosowanie roztworów 0,025% i 0,05% może spowodować silne podrażnienie i zabarwiać skórę na brązowo. Podczas stosowania na błony śluzowe jamy ustnej może wystąpić nieprzyjemny smak w ustach, przebarwienie zębów, błon śluzowych, nudności, wymioty. Wdychanie oparów roztworów nadmanganianu potasu może prowadzić do powstania obrzęków dróg oddechowych.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Dożynkowa 10, 52-311 Wrocław, info@galena.pl

Kod EAN

5909990627301

Przydatne wpisy związane z Kalium hypermanganicum Galena, tabletki odkażające do przemywania skóry, ran, 30 szt.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki
Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

Zapalenie migdałków - objawy, rodzaje, leczenie
migdałki

Zapalenie migdałków przebiega wraz z zapaleniem błony śluzowej gardła. Jest to bardzo częsty problem zdrowotny z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarskiego, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Za rozwijający się stan zapalny odpowiadają głównie wirusy, ale zdarza się również bakteryjne zapalenie migdałków, co stanowi większe ryzyko powikłań i wymaga leczenia antybiotykiem. Jakie są objawy choroby? Co na zapalenie migdałków warto zastosować i kiedy nie zwlekać z wizytą u lekarza?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety