ANGELINI

Tantum Verde, pastylki na zapalenie jamy ustnej i gardła o smaku miodowo-pomarańczowym, 20 szt.

Produkt dostępny
18,72 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Zmniejsza powstawanie zmian w naczyniach, wywoływanych przez pobudzone, przylegające i przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Zmniejsza przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy. Dobrze przenika przez błony śluzowe gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.

Dawkowanie

Doustnie: na błonę śluzową i (lub) gardło. Roztwór - około 15 ml stężonego roztworu lub rozcieńczonego niewielką ilością wody płukać jamę ustną i gardło 2-3 razy/dobę przez 20-30 s. Aerozol (1,5 mg/ml) - dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2-6 razy/dobę po 4-8 dawek; dzieci 6-12 lat: 2-6 razy/dobę po 4 dawki; dzieci poniżej 6 lat: 2-6 razy/dobę po 1 dawce na 4 kg masy ciała (maksymalnie 4 dawki jednorazowo). Aerozol (3 mg/ml) - dorośli: 2-6 razy/dobę po 2-4 dawki. Pastylki - dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 pastylkę ssać 3 razy/dobę. U dzieci w wieku od 6 do 11 lat preparat powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Pastylkę ssać powoli; nie połykać; nie żuć. Leczenie ciągłe nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Nie zaleca się stosowania roztworu u osób, które mają trudności z prawidłowym płukaniem jamy ustnej i gardła - u takich pacjentów szczególnie wskazane jest stosowanie preparatu w postaci aerozolu.

Wskazania

Aerozol i roztwór. Leczenie objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji; zapalenie krtani (aerozol 3 mg/ml). Pastylki twarde. Leczenie dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pastylki o smaku cytrynowym i miętowym są przeciwwskazane u pacjentów z fenyloketonurią (ze względu na zawartość aspartamu).

Skład

1 ml roztworu Tantum Verde zawiera 1,5 mg chlorowodorku benzydaminy (oraz parahydroksybenzoesan metylu); 1 ml aerozolu Tantum Verde zawiera 1,5 mg (oraz parahydroksybenzoesan metylu); 1 ml aerozolu Tantum Verde Forte zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy (oraz parahydroksybenzoesan metylu, olej rycynowy uwodorniony); 1 pastylka Tantum Verde o smaku cytrynowym, eukaliptusowym, miętowym lub miodowo-pomarańczowym zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy (oraz smak cytrynowy i miętowy: aspartam, izomalt; smak eukaliptusowy: izomalt; smak miodowo-pomarańczowy: izomalt, żółcień pomarańczową).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową w wywiadzie ze względu na ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli. Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, preparatów o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję alergiczną. W takim przypadku preparat należy odstawić i wdrożyć odpowiednie postępowanie. Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu (Tantum Verde oraz Tantum Verde Forte), lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Tantum Verde Forte zawiera olej rycynowy uwodorniony, który może powodować reakcje skórne. Pastylek nie należy stosować u pacjentów z wrodzoną nietolerancją fruktozy ze względu na zawartość izomaltu oraz u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Pastylki o smaku miodowo-pomarańczowym zawierają żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne.

Ciąża i karmienie piersią

Aerozol (1,5 mg/ml) i roztwór: należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Aerozol (3 mg/ml): preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Pastylki twarde: preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Miejscowe stosowanie benzydaminy w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Aerozol (1,5 mg/ml) i roztwór - bardzo rzadko/częstość nieznana: uczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnej, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, zaburzenia czucia, drętwienie, zawroty głowy, bóle głowy, wysypka. Aerozol (3 mg/ml) - niezbyt często: odczyny fototoksyczne; rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej; bardzo rzadko: skurcz krtani, obrzęk naczynioruchowy; częstość nieznana: nudności, wymioty, niedoczulica jamy ustnej, reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, zawroty głowy, bóle głowy. Miejscowe objawy są związane z działaniem farmakodynamicznym benzydaminy, która między innymi wykazuje działanie miejscowo znieczulające. Miejscowe działania niepożądane są zazwyczaj przemijające, ustępują samoistnie i rzadko wymagają dodatkowego leczenia. Benzydamina stosowana miejscowo wchłania się w niewielkiej ilości do krążenia, w związku z tym ogólne działania niepożądane występują bardzo rzadko (aerozol 1,5 mg/ml i roztwór). Pastylki - niezbyt czesto: nadwrażliwość na światło; rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej; bardzo rzadko: skurcz krtani, obrzęk naczynioruchowy; częstość nieznana: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, niedoczulica jamy ustnej, reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości.

Adres producenta/dystrybutora

Adgar Park West Aleje Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa

Kod EAN

5909990933624
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Tantum Verde, pastylki na zapalenie jamy ustnej i gardła o smaku miodowo-pomarańczowym, 20 szt.

Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby
ból ucha
Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby

Ból ucha u dziecka i dorosłego zdarza się dość często. Jakie może mieć przyczyny? W jaki sposób leczyć ból ucha u dziecka i kiedy zgłosić się z nim do lekarza? Jakie domowe sposoby na ból ucha mogą przynieść ulgę, a których nie należy stosować?

Zapalenie gardła a angina - różnice, leczenie
angina

Ostry ból gardła, szkliste migdałki i nalot na podniebieniu - czy to już angina? Jak odróżnić ją od wirusowego zapalenia gardła? Czy angina jest zaraźliwa? Ile trwa i jak ją leczyć?

Ból gardła - przyczyny, objawy, leczenie
ból gardła

Ból gardła pojawia się o każdej porze roku, choć najczęściej występuje jesienią i zimą. Może mieć różne przyczyny, w związku z czym wymaga odmiennego leczenia. Jak odróżnić ból gardła wywołany infekcją wirusową od bakteryjnej? Co na ból gardła jest skuteczne?

zapalenie krtani
zapalenie krtani

Ostre zapalenie krtani to choroba dotycząca głównie małych dzieci, a przewlekłe zapalenie krtani - osób dorosłych. Czy zapalenie krtani jest zaraźliwe? Co stosować na zapalenie krtani u dorosłych, a co u dzieci? Czy inhalacje przy tej chorobie są skuteczne?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 24h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport