Septolete, pastylki do ssania wspomagające w stanach zapalnych jamy ustnej, 30 szt.

Produkt dostępny
13,81 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek Septolete pastylki twarde zawiera chlorek benzalkoniowy, który działa odkażająco i przez swoje działanie niszczy liczne rodzaje bakterii i niektóre grzyby. Lek Septolete pastylki twarde działa bezpośrednio na drobnoustroje wywołujące zakażenia, hamuje rozwój zakażenia i skutecznie łagodzi dolegliwości w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

1 pastylkę ssać co 2 do 3 godziny. Dorosłym zaleca się do 8 pastylek na dobę. Pastylki nie należy połykać.

Pastylki powinno przyjmować się przez około tydzień, a w przy nie ustępowaniu dolegliwości lub ich nasileniu należy zasięgnąć porady lekarza.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Wskazania

Leczenie objawowe w celu łagodzenia bólu i odkażania w:

- stanach zapalnych jamy ustnej, gardła i dziąseł

- nieprzyjemnym zapachu z ust

Przeciwwskazania

W przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na chlorek benzalkoniowy lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

1 pastylka twarda zawiera substancję czynną: 1,0 mg chlorku benzalkoniowy (Benzalkonii chloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, lewomentol, olejek eteryczny miętowy, olejek eteryczny eukaliptusowy, tymol, parafina ciekła, gliceryna, olej rycynowy pierwszego tłoczenia, sorbitol, magnezu stearynian, żółcień chinolinowa (E 104), glukoza ciekła, indygotyna (E 132), tytanu dwutlenek (E 171), Capol 600 (wosk biały, wosk Carnauba, szelak), powidon, emulsja przeciwpienna ( w tym poli(dimetylosiloksan), sacharoza.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy zasięgnąć porady u lekarza lub farmaceuty. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować tego leku, gdyż brak wystarczających danych o bezpieczeństwie stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

W przypadku zażywania innych leków, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Brak danych o wzajemnym oddziaływaniu z innymi lekami.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Działania niepożądane

Podobnie jak inne leki, lek Septolete pastylki twarde może wywierać działania niepożądane.

W zalecanych dawkach lek Septolete pastylki twarde rzadko wykazuje działania niepożądane. U osób wrażliwych zażywanie większych dawek od zalecanych może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Wystąpić mogą również reakcje nadwrażliwości u osób nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników (m. in. zwężenie oskrzeli, szczególnie u osób chorych. na astmę).

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, nawet, jeśli nie są one wymienione w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Adres producenta/dystrybutora

Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovenija

Kod EAN

5909990074709

Przydatne wpisy związane z Septolete, pastylki do ssania wspomagające w stanach zapalnych jamy ustnej, 30 szt.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki
Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

Zapalenie migdałków - objawy, rodzaje, leczenie
migdałki

Zapalenie migdałków przebiega wraz z zapaleniem błony śluzowej gardła. Jest to bardzo częsty problem zdrowotny z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarskiego, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Za rozwijający się stan zapalny odpowiadają głównie wirusy, ale zdarza się również bakteryjne zapalenie migdałków, co stanowi większe ryzyko powikłań i wymaga leczenia antybiotykiem. Jakie są objawy choroby? Co na zapalenie migdałków warto zastosować i kiedy nie zwlekać z wizytą u lekarza?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety