Ibuprom Sport żel, na miejscowe leczenie bóli mięśniowych, tuba 60 g

Produkt dostępny
23,56 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn w tkankach zapalnie zmienionych. Ibuprofen przenika przez skórę do głębiej położonych tkanek, stawów i płynu maziówkowego i jest tam oznaczany w stężeniu terapeutycznie znaczącym. Po miejscowym zastosowaniu, uwolniony ibuprofen, osiąga bardzo małe stężenie w surowicy; przezskórne wchłanianie ibuprofenu z postaci żelu, wynosi maksymalnie 5%. Badanie metabolitów w moczu nie wykazało różnic jakościowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4-10 cm (2 g do 5 g żelu co odpowiada 100 mg do 250 mg ibuprofenu) i wciera 3 do 4 razy na dobę. W razie konieczności preparat można stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 h. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 12 g żelu (600 mg ibuprofenu). Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym. Wchłanianie substancji czynnych poprzez skórę jest zwiększone podczas zabiegów jonoforezy (specjalna forma elektroterapii). Żel stosuje się pod katodę (pole ujemne). Zazwyczaj stosowane natężenie wynosi 0,1 do 0,5 mA na 5 cm2 powierzchni elektrody, a czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie 15 min. Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza. Jeśli po upływie 10 dni stosowania preparatu objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu należy zalecić pacjentowi zasięgnięcie porady lekarza. Żel nie jest wskazany do leczenia dzieci poniżej 14 lat.

Wskazania

Miejscowe leczenie bólów mięśni. Leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa. Leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych). Leczenie bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń). 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Występowanie w wywiadzie pokrzywki, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, astmy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.

Skład

100 g żelu zawiera 5 g ibuprofenu. Żel zawiera etanol.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Żelu nie należy stosować na otwarte rany, błony śluzowe i w okolice oczu. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym ibuprofen, stosowane doustnie mogą u niektórych pacjentów powodować niewydolność nerek, objawy niepożądane u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy oraz alergiczne reakcje oskrzelowe u pacjentów z astmą w wywiadzie. Podczas stosowania miejscowego ibuprofenu jego stężenie w surowicy krwi osiąga minimalne wartości, co nie stwarza zagrożenia wystąpienia działań niepożądanych dotyczących układu pokarmowego, oddechowego i nerek. Jednak lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową i nietolerancją kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych NLPZ przyjmowanych doustnie. Należy poinformować pacjenta o konieczności konsultacji przed zastosowaniem preparatu. W trakcie stosowania żelu należy unikać ekspozycji leczonej powierzchni ciała na działanie promieni słonecznych w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia reakcji nadwrażliwości na światło (fotouczulenia). W razie wystąpienia wysypki należy odstawić lek. Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, to po każdorazowym wsmarowaniu preparatu należy umyć ręce. Lek nie jest wskazany do leczenia dzieci poniżej 14 lat. Preparat zawiera 200 mg alkoholu (etanolu) w każdym 1 g żelu co jest równoważne od 400 mg do 1000 mg na jednostkę dawkowania; może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Ciąża i karmienie piersią

W I i II trymestrze ciąży nie należy stosować leku długotrwale na duże powierzchnie skóry. Stosowanie żelu w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Zahamowanie syntezy prostaglandyn może wywierać niekorzystny wpływ na przebieg ciąży oraz rozwój płodu. Wyniki badań epidemiologicznych sugerują, że stosowanie inhibitorów syntezy prostaglandyn we wczesnym okresie ciąży zwiększa ryzyko poronień oraz wad rozwojowych takich jak deformacja serca i rozszczepienie powłok brzusznych (wytrzewienie). Ryzyko to zależy od czasu trwania terapii. Podawanie inhibitorów prostaglandyn zwierzętom wiąże się ze zwiększonym ryzykiem utraty i śmierci płodu, a także ze wzrostem ryzyka różnych uszkodzeń, obejmujących między innymi układ sercowo-naczyniowy. Stosowanie wszystkich inhibitorów syntezy prostaglandyn w III trymestrze ciąży może narażać płód: na ryzyko uszkodzeń w obrębie serca i płuc (przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego oraz wystąpienia nadciśnienia tętniczego płucnego), na ryzyko zaburzenia czynności nerek, mogącego prowadzić do ich niewydolności połączonej z małowodziem; matkę i noworodka w końcowym okresie ciąży: wydłużenie czasu krwawienia wynikające z działania przeciwagregacyjnego, które obserwuje się nawet po małych dawkach leku, zahamowanie skurczów macicy skutkujące wydłużeniem czasu porodu lub jego opóźnieniem. Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo małych stężeniach i wydaje się niemożliwe, aby niekorzystnie wpływał na niemowlę karmione piersią.

Stosowanie innych leków

Dotychczas nie są znane wzajemne oddziaływania miejscowo stosowanego ibuprofenu z innymi lekami. Jednoczesne przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego i innych NLPZ może zwiększyć częstość występowania objawów niepożądanych.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs, zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania), astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, duszność, wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, rumień wielopostaciowy), niewydolność nerek (u pacjentów z chorobami nerek), ból brzucha, niestrawność.  Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa, firma@usp.pl

Kod EAN

5909991327156
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Ibuprom Sport żel, na miejscowe leczenie bóli mięśniowych, tuba 60 g

Nadmiar kolagenu - objawy, przyczyny, skutki
kolagen
Nadmiar kolagenu - objawy, przyczyny, skutki

Popularna w ostatnim czasie suplementacja kolagenem wydaje się być panaceum na piękny wygląd włosów, paznokci, skóry, a także na utrzymanie zdrowych stawów i kości. Czy możliwe jest przedawkowanie kolagenu? Czym skutkuje zbyt duża ilość tego białka w diecie i kogo może dotyczyć problem nadmiaru kolagenu?

Niedobór kolagenu – objawy, przyczyny, skutki
kolagen

Postępująca wraz z wiekiem utrata kolagenu skutkuje spadkiem elastyczności skóry, pojawianiem się pierwszych zmarszczek, czy chociażby pogorszeniem funkcjonowania stawów. Jakie są inne powodowane przez niedobory kolagenu objawy? Które czynniki przyspieszają utratę kolagenu? Podpowiadamy też, jak uzupełnić niedobór kolagenu!

Kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem? Stosowanie i przeciwwskazania
kolagen

Kolagen warto przyjmować regularnie, przez co najmniej kilka tygodni, aby cieszyć się efektami suplementacji. Kiedy pić kolagen – rano czy wieczorem? Lepiej stosować go na czczo, czy po jedzeniu? Z czym nie łączyć kolagenu do picia?

Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź który wybrać!
kolagen

Jak wybrać dobry kolagen w tabletkach? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Odpowiadamy też na pytanie, jakich efektów oczekiwać przy regularnej suplementacji kolagenu w tabletkach!

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety