HERBAPOL POZNAŃ

Neo-Capsiderm, maść rozszerzająca naczynia krwionośne przy bólach mięśniowych, tuba 30 g

Produkt dostępny
11,75 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o działaniu rozgrzewającym. Rozszerzenie naczyń krwionośnych powoduje lepsze ukrwienie obolałego miejsca, szybsze ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych, a w konsekwencji bólu.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Dorośli: niewielką ilość maści delikatnie wmasować w bolące miejsca 1-2 razy na dobę, nie dłużej niż przez 2 dni. Odstępy między kolejnymi aplikacjami powinny być nie mniejsze niż 4 h. Przerwa przed ponownym zastosowaniem preparatu na to samo miejsce musi wynosić min. 14 dni. W trakcie nanoszenia maści bezwzględnie unikać kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć dłonie wodą z mydłem, zmywając pozostałości maści. Nie należy stosować maści u dzieci i młodzieży.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek rozgrzewający w bólach mięśniowych (naciągnięcia, bolesne skurcze mięśni), pomocniczo w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, noniwamid, przetwory z pieprzowca, olejek eukaliptusowy lub 1,8-cineol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Skład

100 g maści zawiera 50 mg noniwamidu (syntetycznej kapsaicyny), 5,3 g kamfory, 9,7 g olejku terpentynowego i 2,5 g olejku eukaliptusowego. Preparat zawiera lanolinę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (wysięk lub wysypka) należy niezwłocznie zaprzestać stosowania. Na początku terapii można odczuwać mrowienie, pieczenie. W żadnym wypadku nie należy brać gorącej kąpieli przed lub po nałożeniu maści, gdyż może to pogłębić odczucie mrowienia, pieczenia. W przypadku dłużej utrzymującego się rumienia lub wystąpienia obrzęku należy przerwać stosowanie preparatu, zaleca się przemyć skórę wodą utlenioną. Przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych. Zawarta w preparacie lanolina może wywołać miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe).

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe (wykwit pokrzywkowy). W przypadku utrzymywania się odczynu uczuleniowego po zaprzestaniu stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Towarowa 47/51 61-896 Poznań

Kod EAN

5909990022014
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Neo-Capsiderm, maść rozszerzająca naczynia krwionośne przy bólach mięśniowych, tuba 30 g

Co powinien zawierać skuteczny suplement na stawy?
suplementy
Co powinien zawierać skuteczny suplement na stawy?

W leczeniu stawów można stosować substancje należące do tzw. grupy SYSADOA. Jakie leki na odbudowę chrząstki stawowej je zawierają? Co na stawy kolanowe może złagodzić ból, trzeszczenie i poprawić mobilność? 

chore stawy - leczenie
stawy

Choroba zwyrodnieniowa stawów ma charakter przewlekły, towarzyszy jej ból, niekiedy stan zapalny. Niestety dość mocno obniża ona jakość życia, głównie kobiet, ponieważ wśród osób cierpiących na tego typu dolegliwości dominują panie. Warto wiedzieć, że zwyrodnienie stawu to choroba postępująca, gdzie stosowane leczenie może przyhamować zmiany degeneracyjne w stawach. Nieco inaczej odczuwane jest zwyrodnienie kolana, a inaczej biodra czy kręgosłupa.

  Darmowa dostawa
  Wysyłamy w 24h
  w dni robocze
  Specjalistyczny transport
  Specjalistyczny
  transport