Calcium, syrop na niedobór wapnia o smaku truskawkowym, 150 ml

Produkt niedostępny
9,72 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat zawiera wapń w postaci łatwo przyswajalnych soli organicznych. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Odgrywa szczególnie ważną rolę w fizjologicznych procesach tworzenia i odnawiania tkanki kostnej, przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, regulacji skurczu mięśni, pobudliwości komórek, procesach krzepnięcia krwi, wydzielaniu i aktywacji niektórych hormonów, enzymów i neurotransmiterów, transporcie wody i soli w jelitach, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń krwionośnych. Stosowanie preparatu wpływa na uszczelnienie śródbłonka naczyń, zmniejszenie obrzęków i odczynów alergicznych, przywraca prawidłową kurczliwość mięśni i wyrównuje niedobory wapnia w ustroju. Wchłanianie wapnia zachodzi w dwunastnicy i proksymalnym odcinku jelita cienkiego na drodze transportu aktywnego. Wchłonięciu ulega ok. 30% przyjętego z pokarmem wapnia. Wchłanianie wapnia zwiększa obecność w diecie laktozy i białka, kwasu cytrynowego, witaminy D, parathormonu, natomiast glikokortykosteroidy, kalcytonina, kwas szczawiowy, fitynowy, fosforany hamują absorpcję. Przyswajalność wapnia zmniejsza się z wiekiem. Wapń wydalany jest z kałem i moczem, oraz w niewielkich ilościach ze śliną, potem, mlekiem.

Stosowanie leku

Doustnie. Dorośli: 15 ml 2-3 razy na dobę. Dzieci: 12-17 lat - 5-10 ml 2-3 razy na dobę; 2-11 lat - 2,5-5 ml 2 razy na dobę.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 15 ml 2-3 razy na dobę. Dzieci: 12-17 lat - 5-10 ml 2-3 razy na dobę; 2-11 lat - 2,5-5 ml 2 razy na dobę.

Wskazania

Profilaktyka i leczenie następstw niedoborów wapnia w organizmie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Hiperkalcemia. Hiperkalciuria. Niewydolność nerek znacznego stopnia.

Skład

100 ml roztworu zawiera 29,4 g glubionianu wapnia i 6,4 g laktobionianu wapnia. Preparat zawiera sacharozę (30 g/100 ml).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat może powodować działania niepożądane u pacjentów z cukrzycą. Ostrożnie stosować u pacjentów z nadczynnością tarczycy, chorobami serca, sarkoidozą i kamicą nerkową. Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Ciąża i karmienie piersią

Stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie innych leków

Preparat powoduje nasilenie działania sulfonamidów, glikozydów naparstnicy, zaburzenie wchłaniania tetracyklin i związków fluoru. Tiazydowe leki moczopędne zmniejszają wydalanie wapnia. Witamina D zwiększa wchłanianie wapnia.

Działania niepożądane

Duże dawki mogą powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcia). Długotrwałe stosowanie może być przyczyną hiperkalcemii lub hiperkalciurii.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Józefów 9 99-300 Kutno, Polska polfarmex@polfarmex.pl

Kod EAN

5909990474714

Przydatne wpisy związane z Calcium, syrop na niedobór wapnia o smaku truskawkowym, 150 ml

Nadmiar wapnia we krwi (hiperkalcemia): przyczyny, symptomy i metody leczenia
wapń
Nadmiar wapnia we krwi (hiperkalcemia): przyczyny, symptomy i metody leczenia

Wapń to jeden z najistotniejszych pierwiastków w organizmie człowieka. Chociaż w przeważającej ilości zdeponowany jest w kościach, to mniejsze ilości wapnia krążą po całym organizmie. Nadmiar wapnia we krwi nie zdarza się często, jednak może przysporzyć wiele zmartwień. Jakie są przyczyny hiperkalcemii? Co powoduje nadmiar wapnia w organizmie? W jaki sposób leczyć hiperkalcemię?

Niedobór wapnia we krwi (hipokalcemia): przyczyny, symptomy i metody leczenia
wapń

U zdrowego człowieka przemiany wapnia w organizmie zachodzą nieustannie i znajdują się w równowadze. Pierwiastek wchłaniany jest w jelitach, jego znaczna część wbudowana zostaje w szkielet, a niewielka ilość krąży po organizmie, pełniąc rozmaite funkcje. Jeżeli z jakichś powodów, ilość tego pierwiastka we krwi zacznie spadać, to pacjent doświadczyć może wielu przykrych symptomów. Jakie są najważniejsze przyczyny hipokalcemii? Czym objawia się niedobór wapnia? W jaki sposób leczy się spadek wapnia we krwi?

Wapń i jego rola w organizmie człowieka
wapń

Wapń to składnik mineralny, który odpowiada za wytrzymałość oraz elastyczność kości. Wpływa też na pracę mięśni oraz układu nerwowego. W jakich produktach jest najwięcej wapnia? Jak uzupełnić wapń, jeśli dieta nie dostarcza jego odpowiedniej ilości? Dowiedz się też, co wypłukuje wapń z organizmu oraz jak zwiększyć jego wchłanianie!

Suplementacja wapnia – z czym go łączyć?
wapń

Suplementacja wapnia może być mniej lub bardziej efektywna, jeśli jednocześnie spożywane są konkretne produkty spożywcze lub inne suplementy. Z czym przyjmować wapń, aby poprawić jego wchłanianie? Z czym nie łączyć wapnia i w jakich przypadkach wskazane jest zachowanie odstępu czasowego, aby nie ograniczać jego przyswajalności?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety