MEDANA PHARMA

Ibuvit D 1000, kapsułki twist-off ze składnikami na niedobór witaminy D, 30 szt.

Produkt dostępny
13,82 zł
Opis produktu

Typ produktu

SUPLEMENT DIETY

O produkcie

Suplement diety. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci, pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Ponadto wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego i utrzymanie zdrowych zębów.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie: 1-2 kaps. dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do jamy ustnej, napoju lub przygotowanego posiłku. Należy zachować ostrożność, aby nie upuścić kapsułki do ust dziecka (możliwość zakrztuszenia) oraz delikatnie naciskać kapsułkę, by nie doprowadzić do gwałtownego rozprysku płynu. Zawartość kapsułki należy zużyć bezpośrednio po otworzeniu. Zalecane spożycie witaminy D w populacji osób zdrowych - wytyczne dla Europy Środkowej 2013 r.: 1.-18. rż. (600-1000 IU/dziennie), 18.-65. rż. (800-2000 IU/dziennie): w zależności od masy ciała, w okresie od IX do IV, a jeśli w okresie letnim nie jest zapewniona odpowiednia synteza skórna, przez cały rok; >65 rż. (800-2000 IU/dziennie): w zależności od masy ciała, suplementację należy prowadzić przez cały rok; kobiety w ciąży i karmiące piersią (1500-2000 IU/dziennie) suplementację należy rozpocząć najpóźniej od II trymestru ciąży.

Zastosowanie

Uzupełnianie niedoborów witaminy D u dzieci powyżej 1 rż., młodzieży oraz dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Składniki

1 kaps. twist-off zawiera 25 µg (1000 j.m., 500% zalecanego dziennego spożycia) witaminy D3.

Ważne informacje

Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób żywienia i prawidłowy tryb życia ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Nie należy go również stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Preparat przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Kod EAN

5907529462638
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Opinie klientów na temat produktu Ibuvit D 1000, kapsułki twist-off ze składnikami na niedobór witaminy D, 30 szt.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
Ibuvit D 1000, kapsułki twist-off ze składnikami na niedobór witaminy D, 30 szt. kapsułki twist-off ze składnikami na niedobór witaminy D, 30 szt.
Ibuvit D 1000, kapsułki twist-off ze składnikami na niedobór witaminy D, 30 szt.
kapsułki twist-off ze składnikami na niedobór witaminy D, 30 szt.
13,82 zł
Twoja ocena
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport