Apap Extra, tabletki na ból o różnym pochodzeniu, 50 szt.

Produkt dostępny
36,05 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w OUN. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie w osoczu pojawia się po 1 h. Wiąże się z białkami osocza w 25-50%. T0,5 wynosi 2-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem. Kofeina działa pobudzająco na OUN, przez co poprawia zdolność kojarzenia oraz znosi uczucie zmęczenia. Zwiększa pojemność minutową serca i przepływ krwi przez naczynia wieńcowe, pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz nasila diurezę. Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże się z białkami osocza w 25%. T0,5 wynosi 3-7 h. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem. W ciąży obserwowano spowolnienie metabolizmu kofeiny i podwyższone stężenia we krwi, przy niezwiększonej dawce. Przenika do mleka matki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabl. co 4-6 h. Maksymalna dawka wynosi 8 tabl. na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Skład

1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego oraz zaburzeniami snu (bezsenność). W czasie przyjmowania preparatu nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze lek może być stosowany jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Duża liczba danych dotyczących kobiet w ciąży wskazuje na to, że paracetamol nie wywołuje wad rozwojowych ani nie jest toksyczny dla płodów lub noworodków. Wnioski z badań epidemiologicznych dotyczących rozwoju układu nerwowego u dzieci narażonych na działanie paracetamolu in utero, są niejednoznaczne. Paracetamol można stosować w okresie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Jednak należy wówczas podawać najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy czas i możliwie najrzadziej. W czasie ciąży obserwuje się zwolnienie metabolizmu kofeiny i wyższe stężenia w surowicy przy niezwiększonej dawce leku. Kofeina przenika do mleka matki. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. Paracetamol może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Podawanie razem z ryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby powoduje zwiększenie ryzyka uszkodzenia wątroby. Paracetamol podawany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Stosowanie paracetomolu łącznie z zydowudyną może powodować neutropenię oraz zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Podawanie leku łącznie z sympatykomimetykami i hormonami tarczycy może nasilać częstoskurcz. Doustne środki antykoncepcyjne, cymetydyna, chinolony i werapamil zwalniają metabolizm kofeiny.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Paracetamol. Rzadko: skórne reakcje alergiczne, tj. pokrzywka, wysypka; nudności, wymioty, bóle brzucha. Bardzo rzadko: małopłytkowość, agranulocytoza; zawroty głowy; ciężkie reakcje skórne; martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa. Kofeina. Częstość nieznana: w przypadku podawania leku zawierającego kofeinę w zalecanych dawkach w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze zwiększeniem całkowitej dawki kofeiny, takich jak niemiarowość rytmu serca, bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

Adres producenta/dystrybutora

USP Zdrowie Sp. z o.o. ul. Poleczki 35 02-822 Warszawa

Kod EAN

5909990644926

Przydatne wpisy związane z Apap Extra, tabletki na ból o różnym pochodzeniu, 50 szt.

Skuteczne sposoby na ból zęba. Jak leczyć ból zęba w ciąży, a co zastosować na ból zęba u dziecka?
ból zęba
Skuteczne sposoby na ból zęba. Jak leczyć ból zęba w ciąży, a co zastosować na ból zęba u dziecka?

Ból zęba często jest nagły i silny. Może mieć różne przyczyny, które nie zawsze dotyczą samego zęba. Kiedy trzeba zgłosić się z bólem zęba do lekarza? Jakie leki na ból zęba skutecznie uśmierzą odczuwane dolegliwości? Jak zasnąć z bólem zęba?

Ból w klatce piersiowej - przyczyny, leczenie, profilaktyka
ból w klatce piersiowej

Ból w obrębie klatki piersiowej może budzić niepokój. Dużo zależy jednak od jego charakteru. Warto wiedzieć kiedy ból w piersiach powinien skłonić do wizyty u lekarza, a kiedy można zwalczyć go domowym sposobem. Dlatego warto wiedzieć jakie są najczęstsze przyczyny bólu klatki i w klatce piersiowej, a także jak się przed nimi uchronić i szybko złagodzić.

Ból głowy - rodzaje, przyczyny, objawy, leczenie
ból głowy

Migrenowe, napięciowe i klasterowe bóle głowy różnią się lokalizacją, charakterem bólu, jego nasileniem, czasem trwania, a także sposobem leczenia. Jakie leki są skuteczne przy migrenowych bólach głowy? Co stosować na ból głowy w ciąży? Jakie domowe sposoby na ból głowy pomogą uśmierzyć przykre dolegliwości?

Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby
ból ucha

Ból ucha u dziecka i dorosłego zdarza się dość często. Jakie może mieć przyczyny? W jaki sposób leczyć ból ucha u dziecka i kiedy zgłosić się z nim do lekarza? Jakie domowe sposoby na ból ucha mogą przynieść ulgę, a których nie należy stosować?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety