MEDICOFARMA

Coffepirine Tabletki od bólu głowy, tabletki na ból różnego pochodzenia o nasileniu słabym i umiarkowanym, 6 szt.

Produkt dostępny
2,41 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o skojarzonym działaniu składników: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i analeptycznym. Kwas acetylosalicylowy hamuje syntezę prostaglandyn i tromboksanu A2. Ponadto zmniejsza agregację płytek krwi. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego - częściowo z żołądka, głównie z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-80%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w 10% w postaci niezmienionej oraz w postaci metabolitów. T0,5 wynosi 2-3 h. Zawarta w preparacie kofeina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w wątrobie i wydalana w postaci metabolitów z moczem. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy i naczynioruchowy. Przenika przez barierę krew-mózg, przez łożysko i do mleka matki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Nie stosować długotrwale, nie przyjmować na czczo. Nie przekraczać 6 tabl. na dobę. Tabletki popijać dużą ilością płynu.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub salicylany. Występujące w przeszłości napady astmy oskrzelowej - po salicylanach lub innych NLPZ. Choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna, dna moczanowa. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach ≥15 mg tygodniowo. Zwalczanie bólu po operacji pomostowania naczyń wieńcowych. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do 12 rż.

Skład

1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe oraz reagujących nadwrażliwością na salicylany oraz NLPZ. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową lub krwawieniami z przewodu pokarmowego w wywiadzie, niedoborem G-6-PD, nadczynnością tarczycy,  nadciśnieniem tętniczym oraz padaczką. Należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobami alergicznymi (astma oskrzelowa, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa), przed zabiegami chirurgicznymi, zaburzeniami czynności nerek i wątroby, w przypadku obfitych krwawień miesiączkowych oraz u kobiet stosujących wewnątrzmaciczne wkładki antykoncepcyjne. Przyjmowanie preparatu może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru. Ryzyko to zwiększa długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku. Nie należy stosować większych dawek i dłuższego czasu leczenia niż zalecane. Ostrożnie stosować u pacjentów z problemami kardiologicznymi, po przebytym udarze lub z czynnikami ryzyka  tych zaburzeń (np. podwyższone ciśnienie krwi, cukrzyca, zwiększone stężenie cholesterolu, palenie tytoniu).

Ciąża i karmienie piersią

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. Kwas acetylosalicylowy poprzez wpływ na owulację, może zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu preparatu.

Stosowanie innych leków

Kwas acetylosalicylowy nasila toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Jeżeli dawka metotreksatu jest ≥ 15 mg na tydzień nie stosować preparatu. Jednoczesne stosowanie z tiklopidyną może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia (należy kontrolować czas krwawienia), z NLPZ zwiększa ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek. Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego, leków moczopędnych i przeciwnadciśnieniowych. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika, leków antyagregacyjnych, w tym z grupy kumaryny i niektórych antybiotyków oraz ototoksyczne działanie furosemidu. Glikokortykosteroidy o działaniu ogólnym stosowane jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym zmniejszają stężenie salicylanów we krwi w trakcie kortykoterapii oraz mogą zwiększać ryzyko przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów. Jednoczesne stosowanie preparatu z pochodnymi fluorochinolonu (np. ciprofloksacyna) może powodować kumulację kofeiny. Kofeina osłabia działanie leków uspokajających i nasennych, a nasila działanie izoprenaliny i leków wywołujących tachykardię (np. sympatykomimetyków, tyroksyny). Cimetydyna, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne zwalniają, a barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko podrażnienia błon śluzowych i krwawień z przewodu pokarmowego.

Działania niepożądane

Lek należy natychmiast odstawić w przypadku następujących działań niepożądanych: fusowate wymioty, smoliste stolce, nagły silny ból brzucha, pokrzywka, wysypka, zaburzenia pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk twarzy, powiek, krtani, duszność, krwotok, skąpomocz lub bezmocz i obrzęki (w rzadkich przypadkach, po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek), zawał serca (ból w klatce piersiowej, duszność, nudności, nadmierne pocenie się), udar. Pozostałe działania niepożądane (częstość nieznana): wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy, zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, niepokój ruchowy, zaburzenia rytmu serca, obrzęki, nadciśnienie, niewydolność serca, ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, utajone krwawienie z przewodu pokarmowego (które może powodować niedokrwistość z niedoboru żelaza), choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Rzadko obserwowano zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz). Długotrwałe przyjmowanie leku zawierającego kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Sokołowska 9 lok. U19 01-142 Warszawa

Kod EAN

5909990211302
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Coffepirine Tabletki od bólu głowy, tabletki na ból różnego pochodzenia o nasileniu słabym i umiarkowanym, 6 szt.

Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby
ból ucha
Ból ucha u dziecka i osoby dorosłej - przyczyny, leczenie, domowe sposoby

Ból ucha u dziecka i dorosłego zdarza się dość często. Jakie może mieć przyczyny? W jaki sposób leczyć ból ucha u dziecka i kiedy zgłosić się z nim do lekarza? Jakie domowe sposoby na ból ucha mogą przynieść ulgę, a których nie należy stosować?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 24h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport