Preparaty na alergię do nosa i oczu

Objawy alergii najczęściej dotyczą górnych dróg oddechowych oraz oczu. Katar sienny, napady kichania, zapalenie spojówek – to problemy, z którymi muszą walczyć alergicy. Ich wystąpienie może utrudniać codzienne funkcjonowanie. W tej kategorii znajdziesz preparaty do nosa i oczu specjalnie dostosowane do walki z alergią.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 30

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 30

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Katar sienny i problemy z drogami oddechowymi

Alergiczny nieżyt nosa to bardzo nieprzyjemny problem. Wiąże się z napadowym kichaniem, uczuciem łaskotania w nosie, a także wyciekiem wodnistej wydzieliny. Osoby, które się z nim zmagają, często skarżą się także na ból głowy. W walce z katarem siennym, warto sięgnąć po środki, które łagodzą wspomniane wyżej objawy. Dzięki nim możliwy jest powrót do swobodnego oddychania. W naszym asortymencie posiadamy preparaty o działaniu miejscowym, które są bardzo wygodne w aplikacji.

Jaki preparat do nosa wybrać?

Preparaty do nosa, które pomagają w walce z objawami alergii, najczęściej mają formę aerozolu bądź kropli. Ich użycie odbywa się zatem przez nozdrza. Dzięki tej drodze podania, możliwy jest szybki powrót do swobodnego oddychania. Aby uniknąć podrażnień, należy dokładnie zapoznać się z ulotką i składem danego preparatu.

Preparaty do oczu, a alergiczne zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek to inaczej zapalenie błony śluzowej powieki. Gdy ma charakter alergiczny, pojawia się w wyniku ekspozycji chorego na działanie alergenu. Najczęściej są to pyłki roślin, cząsteczki pochodzenia zwierzęcego, kurz oraz kosmetyki lub leki. Alergiczne zapalenie spojówek objawia się pieczeniem oraz świądem powieki. Często dochodzi do tego również łzawienie, zaczerwienienie oraz obrzęk. W złagodzeniu tych objawów pomagają preparaty do oczu. W naszej ofercie znajdziesz wiele produktów w formie kropli do stosowania miejscowego.