Witaminy dla matek karmiących

Okres karmienia piersią to czas, w którym organizm kobiety powinien być bardzo dobrze odżywiony. Dostarczenie mu odpowiedniej ilości składników odżywczych i niezbędnych minerałów ma bowiem kluczowe znaczenie dla jakości pokarmu. W tej kategorii znajdziesz witaminy dla matek karmiących, które pomogą uzupełnić ewentualne niedobory.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jakie witaminy dla matek karmiących piersią wybrać?

Dieta kobiety karmiącej piersią powinna być bogata w składniki odżywcze, a także witaminy i minerały, którymi będzie dzielić się z maluszkiem. Wzbogaceniem właściwego sposobu odżywania się mogą być odpowiednio dobrane preparaty przeznaczone dla młodych mam. Warto, żeby dodatkowo zawierały one składniki pobudzające laktację. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór witamin dostępnych w formie kapsułek lub tabletek. Zawierają one m.in. witaminę A i E, witaminę C, witaminę D, witaminy z grupy B, kwas foliowy, magnez, cynk i selen.

Witaminy dla karmiących z kwasem DHA

Kwas DHA jest kwasem tłuszczowym należącym do grupy kwasów omega-3. Nasz organizm nie produkuje go w sposób naturalny, dlatego konieczna jest jego suplementacja. Jest to szczególnie istotne w czasie ciąży, a także później, podczas karmienia piersią. Kwas ten naturalnie występuje w wielu rybach, a także olejach roślinnych. Można go również dostarczać w formie specjalnych preparatów. W naszej aptece posiadamy szeroki wybór witamin dla kobiet karmiących z kwasem DHA. Są one dostępne w firmie syropów, proszku, kapsułek oraz tabletek.