Elektrolity dla dorosłych na odwodnienie

Elektrolity dla dorosłych i dzieci zapobiegają odwodnieniu organizmu. Można je stosować również w przypadku niewielkich, już występujących niedoborów elektrolitowych. Elektrolity w tabletkach i saszetkach warto przyjmować przede wszystkim podczas biegunki, upałów i intensywnego wysiłku.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Najlepsze elektrolity do picia dla dorosłych i dzieci

Elektrolity do picia uzupełniają pierwiastki, które z różnych powodów uciekają z organizmu w zbyt dużej ilości. Może być to wynikiem biegunki, w przebiegu której dochodzi do nadmiernego uwodnienia mas kałowych i dużej utraty wody wraz z cennymi solami, a także wymiotów, wysokiej temperatury czy chociażby intensywnego wysiłku fizycznego. Elektrolity na odwodnienie mają duże znaczenie szczególnie dla dzieci i osób starszych. U tych grup pacjentów w krótszym czasie do chodzi do odwodnienia organizmu.


Elektrolity – apteka oferuje zarówno preparaty elektrolitowe, jak i glukozowo-elektrolitowe (ORS). Pomagają one przywrócić odpowiednią gospodarkę wodno-elektrolitową w organizmie. Dostarczają jonów sodu, potasu, wapnia, magnezu i chlorki. Skład elektrolitów różni się w zależności od konkretnego produktu. Mają one mniej lub bardziej bogaty skład. Część z nich zawiera też glukozę.

Elektrolity na wzmocnienie

Elektrolity pomagają przywrócić odpowiedni poziom soli mineralnych w organizmie. Jest on niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. Układ nerwowy nie mógłby sprawnie pracować przy odwodnieniu. Podobnie układ mięśniowy. Serce, przy właściwym stężeniu soli może efektywnie pompować krew do wszystkich komórek ciała. Przy niedoborach elektrolitowych pojawiają się takie objawy jak zmęczenie, osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia rytmu serca, drżenie mięśni, obrzęki, suchość skóry i błony śluzowej, a także utrata elastyczności skóry. Elektrolity w tabletkach lub saszetkach zapobiegają pojawieniu się tych dolegliwości. Przywracając odpowiedni poziom soli mineralnych, wspomagają utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Elektrolity – lek, suplement lub środek spożywczy

Elektrolity – tabletki i saszetki mają status leku, suplementu diety lub środka spożywczego. Elektrolity w postaci leku mogą być stosowane przez dzieci oraz dorosłych. Saszetki z elektrolitami są polecane przede wszystkim podczas braku odczuwania pragnienia, zbyt rzadkiego przyjmowania płynów lub ich nadmiernej utraty.
Elektrolity należy rozpuszczać w wodzie, chyba że producent wybranego preparatu zaleca inny sposób podania płynu. Elektrolity warto stosować jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów odwodnienia organizmu. Zaleca się podawać elektrolity częściej, ale w małych ilościach. Dziecku z biegunką lub wysoką gorączką, można dawać elektrolity na łyżeczce nawet co kilka minut. Dla lepszej tolerancji tych preparatów, zaleca się ich delikatne schłodzenie przed użyciem. Jest to szczególnie polecane dla osób ze spadkiem apetytu i pragnienia, którym trudno jest cokolwiek przełknąć. W takich przypadkach regularne przyjmowanie elektrolitów pomoże wzmocnić organizm i zapobiec groźnym skutkom odwodnienia.