Preparaty wspomagające pracę tarczycy

W preparatach wspomagających tarczycę znajdziemy jod. Pierwiastek ten jest niezbędny do syntezy hormonów tarczycy, a więc również do jej prawidłowego funkcjonowania tego gruczołu. Dostępny jest również domowy test służący do określenia stężenia hormonu TSH.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Preparaty wspomagające tarczycę bez recepty

Preparaty wspomagające tarczycę uzupełniają codzienną dietę o substancje, które są niezbędne dla jej funkcjonowania. Bez odpowiedniej podaży jodu może dojść do pojawienia się zaburzeń pracy układu nerwowego, serca, nerek i mięśni. Jod znajdziemy przede wszystkim w takich produktach spożywczych jak skorupiaki, ryby, mięczaki, a także produktach mlecznych i jajach. Jeśli w posiłkach brakuje tych elementów, zachodzi ryzyko niedoboru jodu. W takiej sytuacji, można sięgnąć po preparaty wspomagające tarczycę.

Jod jest niezbędny u dorosłych, a także dzieci. Jego odpowiednią ilość należy przyjmować również w czasie ciąży, kiedy dochodzi do kształtowania się mózgu, serca i pozostałych narządów u dziecka. Niedostateczne przyjmowanie jodu przez kobiety ciężarne grozi m.in. pojawieniem się upośledzenia umysłowego u dziecka. Preparaty wspomagające tarczycę w ciąży można przyjmować po konsultacji z lekarzem.

Tabletki na tarczycę, domowy test na TSH

Jod znajdujący się w preparatach wspomagających tarczycę dobrze wchłaniania się po podaniu doustnym. Chroni przed pojawieniem się wola wynikającego z niedoboru jodu. Preparaty wspomagające tarczycę zaleca się stosować w celu uzupełniania diety o jod, aby nie doszło do niedoboru. Jeśli natomiast niedobór jodu już się pojawił, konieczne jest sięgniecie po lek z jodem, leczący niedobór.

Test na TSH do wykonania w domu pozwala orientacyjnie określić poziom tego hormonu we krwi. Na podstawie uzyskanego wyniku można ocenić, czy istnieje ryzyko niedoczynności tarczycy. Domowy test na TSH  jest wygodny, łatwy w wykonaniu i daje możliwość przeprowadzenia badania w dogodnych dla pacjenta warunkach. Dzięki niemu szybko otrzymuje się wynik, na podstawie którego można podjąć odpowiednie działania. Jeśli wskazuje on na niedobór hormonu, konieczna jest wizyta u lekarza.