Preparaty wspomagające pracę tarczycy

W preparatach wspomagających tarczycę znajdziemy jod. Pierwiastek ten jest niezbędny do syntezy hormonów tarczycy, a więc również do jej prawidłowego funkcjonowania tego gruczołu. Dostępny jest również domowy test służący do określenia stężenia hormonu TSH.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Preparaty wspomagające tarczycę bez recepty

Preparaty wspomagające tarczycę uzupełniają codzienną dietę o substancje, które są niezbędne dla jej funkcjonowania. Bez odpowiedniej podaży jodu może dojść do pojawienia się zaburzeń pracy układu nerwowego, serca, nerek i mięśni. Jod znajdziemy przede wszystkim w takich produktach spożywczych jak skorupiaki, ryby, mięczaki, a także produktach mlecznych i jajach. Jeśli w posiłkach brakuje tych elementów, zachodzi ryzyko niedoboru jodu. W takiej sytuacji, można sięgnąć po preparaty wspomagające tarczycę.

Jod jest niezbędny u dorosłych, a także dzieci. Jego odpowiednią ilość należy przyjmować również w czasie ciąży, kiedy dochodzi do kształtowania się mózgu, serca i pozostałych narządów u dziecka. Niedostateczne przyjmowanie jodu przez kobiety ciężarne grozi m.in. pojawieniem się upośledzenia umysłowego u dziecka. Preparaty wspomagające tarczycę w ciąży można przyjmować po konsultacji z lekarzem.

Tabletki na tarczycę, domowy test na TSH

Jod znajdujący się w preparatach wspomagających tarczycę dobrze wchłaniania się po podaniu doustnym. Chroni przed pojawieniem się wola wynikającego z niedoboru jodu. Preparaty wspomagające tarczycę zaleca się stosować w celu uzupełniania diety o jod, aby nie doszło do niedoboru. Jeśli natomiast niedobór jodu już się pojawił, konieczne jest sięgniecie po lek z jodem, leczący niedobór.

Test na TSH do wykonania w domu pozwala orientacyjnie określić poziom tego hormonu we krwi. Na podstawie uzyskanego wyniku można ocenić, czy istnieje ryzyko niedoczynności tarczycy. Domowy test na TSH  jest wygodny, łatwy w wykonaniu i daje możliwość przeprowadzenia badania w dogodnych dla pacjenta warunkach. Dzięki niemu szybko otrzymuje się wynik, na podstawie którego można podjąć odpowiednie działania. Jeśli wskazuje on na niedobór hormonu, konieczna jest wizyta u lekarza.