Leki przeciwalergiczne, na alergię

Gdy alergia utrudnia codzienne funkcjonowanie, konieczna jest odpowiednia reakcja. W walce z dolegliwościami pomogą nam leki przeciwalergiczne. Ich zastosowanie przynosi oczekiwaną ulgę. W tej kategorii znajdziesz produkty, które pomogą złagodzić dokuczliwe objawy alergii.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak działają leki przeciwalergiczne?

Działanie leków przeciwalergicznych polega przede wszystkim na hamowaniu wydzielania histaminy. Stąd też ich druga nazwa – leki antyhistaminowe. Histamina występuje naturalnie w naszym organizmie. Jednak podczas kontaktu z alergenem jest ona uwalniana z komórek i powoduje przykre dolegliwości. Aby osłabić jej wpływ, konieczna jest aktywacja receptora H1. To właśnie główne zadanie leków przeciwalergicznych.

Leki na alergię bez recepty

Wśród wielu środków, które pomagają w walce z alergią, dostępne są również leki bez recepty. Łagodzą one działanie substancji drażniących błonę śluzową nosa i spojówek i ułatwiają oddychanie. Pomagają w walce z katarem siennym, łzawieniem oczu, łaskotaniem w nosie i napadami kichania. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne i przynosi oczekiwaną ulgę. W Aptece dla Rodziny znajdziesz leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty.

Leki przeciwalergiczne dla dzieci

Reakcje uczuleniowe nie omijają również najmłodszych. Kiedy u malucha pojawiają się niepokojące objawy alergii, nie należy ich lekceważyć. U dzieci bardzo często objawia się alergiczne zapalenie spojówek. Towarzyszy mu kaszel oraz alergiczny nieżyt nosa. W naszym asortymencie posiadamy leki przeciwalergiczne bez recepty, które są w pełni odpowiednie dla dzieci. Dostępne w formie syropu, kropli lub tabletek.