Leki przeciwalergiczne, na alergię

Gdy alergia utrudnia codzienne funkcjonowanie, konieczna jest odpowiednia reakcja. W walce z dolegliwościami pomogą nam leki przeciwalergiczne. Ich zastosowanie przynosi oczekiwaną ulgę. W tej kategorii znajdziesz produkty, które pomogą złagodzić dokuczliwe objawy alergii.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 31

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 31

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak działają leki przeciwalergiczne?

Działanie leków przeciwalergicznych polega przede wszystkim na hamowaniu wydzielania histaminy. Stąd też ich druga nazwa – leki antyhistaminowe. Histamina występuje naturalnie w naszym organizmie. Jednak podczas kontaktu z alergenem jest ona uwalniana z komórek i powoduje przykre dolegliwości. Aby osłabić jej wpływ, konieczna jest aktywacja receptora H1. To właśnie główne zadanie leków przeciwalergicznych.

Leki na alergię bez recepty

Wśród wielu środków, które pomagają w walce z alergią, dostępne są również leki bez recepty. Łagodzą one działanie substancji drażniących błonę śluzową nosa i spojówek i ułatwiają oddychanie. Pomagają w walce z katarem siennym, łzawieniem oczu, łaskotaniem w nosie i napadami kichania. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne i przynosi oczekiwaną ulgę. W Aptece dla Rodziny znajdziesz leki przeciwalergiczne dostępne bez recepty.

Leki przeciwalergiczne dla dzieci

Reakcje uczuleniowe nie omijają również najmłodszych. Kiedy u malucha pojawiają się niepokojące objawy alergii, nie należy ich lekceważyć. U dzieci bardzo często objawia się alergiczne zapalenie spojówek. Towarzyszy mu kaszel oraz alergiczny nieżyt nosa. W naszym asortymencie posiadamy leki przeciwalergiczne bez recepty, które są w pełni odpowiednie dla dzieci. Dostępne w formie syropu, kropli lub tabletek.