OLEOFARM

D-Vitum 400 j.m., aerozol z witaminą D dla niemowląt, 6 ml

Produkt dostępny
15,30 zł
Opis produktu

Typ produktu

SUPLEMENT DIETY

O produkcie

Suplement diety. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga też w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie. Noworodki, niemowlęta i dzieci: 1 naciśnięcie pompki dozującej raz dziennie bezpośrednio do ust lub do pokarmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Na buteleczkę z preparatem należy zamontować pompkę dozującą dołączoną do opakowania. Przed każdym użyciem należy ściągnąć zatyczkę osłaniającą pompkę dozującą. Pompka pozwala na precyzyjne odmierzenie właściwej do spożycia porcji preparatu. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę dozownika w celu jego napełnienia, aż do pojawienia się pierwszej pełnej dozy.

Zastosowanie

Uzupełnianie diety w witaminę D3 dla noworodków, niemowląt i dzieci. Suplementacja witaminą D zalecana jest od pierwszych dni życia, niezależnie od sposobu żywienia noworodka (pierś/mleko modyfikowane). W okresie od urodzenia do 6. mż. zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400 j.m./dobę. W okresie od 6. do 12. mż. zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400-600 j.m./dobę, zależnie od podaży witaminy D w diecie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Składniki

1 naciśnięcie pompki zawiera: 10 µg witaminy D3 (200% RWS), olej MCT.

Zawartość opakowania

Opakowane zawiera około 100 porcji.

Ważne informacje

Zużyć w ciągu 3 mies. od pierwszego otwarcia.

Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób żywienia i prawidłowy tryb życia ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Nie należy go również stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Preparat przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Adres producenta/dystrybutora

Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8 52-407 Wrocław

Kod EAN

5904960011852
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Opinie klientów na temat produktu D-Vitum 400 j.m., aerozol z witaminą D dla niemowląt, 6 ml
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
D-Vitum 400 j.m., aerozol z witaminą D dla niemowląt, 6 ml aerozol z witaminą D dla niemowląt, 6 ml
D-Vitum 400 j.m., aerozol z witaminą D dla niemowląt, 6 ml
aerozol z witaminą D dla niemowląt, 6 ml
15,30 zł
Twoja ocena
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport