O produkcie
Gripex Hot Intense to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna przywraca drożność nosa i zatok, w wyniku tego następuje ich skurcz i zmniejszenie obrzęku oraz przekrwienia błony śluzowej. Natomiast kofeina wywiera działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, co powoduje subiektywne odczucie ustępowania zmęczenia, poprawy koordynacji i szybkości kojarzenia.
Wskazaniem do stosowania leku Gripex Hot Intense jest krótkotrwałe leczenie objawowe dolegliwości związanych z nieżytem błony śluzowej nosa i zapalenia zatok, takich jak: niedrożność nosa i zatok, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, uczucie zatkanego nosa, nieżyt błony śluzowej nosa, ból głowy, bóle związane z niedrożnością zatok oraz gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, zmęczenia.
Gripex Hot Intense to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy do stosowania w przeziębieniu i grypie.
Stosowanie leku
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.
Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę.
Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Skład
Jedna saszetka zawiera substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kofeina 50 mg i fenylefryny chlorowodorek 12,2 mg.
Pozostałe składniki to: sacharoza, sodu cytrynian, kwas cytrynowy, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104), aromat cytrynowy 87A069 (w tym: siarczyny, cytral, cytronellol, geraniol, limonen, linalol, odwodniony kukurydziany syrop glukozowy), aromat cytrynowy 875060 (w tym: cytral, cytronellol, geraniol, limonen, linalol, odwodniony kukurydziany syrop glukozowy), maltodekstryna kukurydziana, guma akacjowa (E 414), aromat cytrynowy 501.476
AP0504 (w tym: limonen, cytral, linalol, geraniol, cytronellol, farnezol, maltodekstryna kukurydziana (zawiera glukozę)), aromat mentolowy 550469 TP0300 (w tym: limonen), aromat mięty pieprzowej SC447995 (w tym: limonen, linalol, cytronellol, eugenol, geraniol, alkohol benzylowy, maltodekstryna kukurydziana (zawiera glukozę), syrop sorbitolowy, siarczyny), żółcień pomarańczowa FCF (E 110).