Excedrin Duo, 20 tabletek powlekanych

Produkt dostępny
19,40 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Excedrin Duo zawiera dwie substancje czynne (które sprawiają, że lek działa). Są to: paracetamol i ibuprofen.

Ibuprofen należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działanie NLPZ polega na łagodzeniu bólu, zmniejszaniu obrzęku i obniżaniu podwyższonej temperatury ciała.

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który łagodzi ból i gorączkę, działając w inny sposób niż ibuprofen.


Lek Excedrin Duo stosuje się w celu krótkotrwałego objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, związanego z migreną, bólami głowy, bólami pleców, bólami miesiączkowymi, bólem zęba, bólami reumatycznymi i bólami mięśni, bólem w zapaleniu stawów o nasileniu innym niż ciężkie, objawami przeziębienia i grypy, bólem gardła i gorączką.

Ten produkt jest szczególnie odpowiedni w przypadku bólu, którego nie można złagodzić przy zastosowaniu samego ibuprofenu lub samego paracetamolu.

Excedrin Duo jest przeznaczony dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia

Dawkowanie

Dorośli: 1 tabletkę, maksymalnie 3 razy na dobę.
Przerwa między dawkami leku musi wynosić co najmniej 6 godzi

Skład

Substancjami czynnymi tego leku są paracetamol i ibuprofen. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Otoczka: kopolimer szczepiony makrogolu i alkoholu poliwinylowego, talk, barwnik perłowy na bazie miki, glicerolu monokaprylokapronian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Ciąża

Nie należy przyjmować leku Excedrin Duo w okresie ostatnich 3 miesięcy ciąży, ponieważ może on uszkodzić płód lub powodować problemy przy porodzie. Lek może powodować problemy z nerkami i sercem u płodu. Może wpływać na skłonność do krwawień u matki i dziecka, i spowodować opóźnienie lub wydłużenie porodu.


Nie należy stosować leku Excedrin Duo w okresie pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne i zalecane przez lekarza Jeżeli w tym okresie konieczne jest leczenie lub gdy pacjentka stara się zajść w ciążę, należy stosować najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Jeśli lek Excedrin Duo jest przyjmowany dłużej niż przez kilka dni w okresie po 20. tygodniu ciąży, może on powodować zaburzenia czynności nerek u płodu, które mogą prowadzić do zmniejszenia ilości płynu owodniowego otaczającego płód (małowodzia) lub do zwężenia naczynia krwionośnego (przewodu tętniczego) w sercu płodu. Jeśli konieczne jest leczenie trwające dłużej niż kilka dni, lekarz może zalecić dodatkowe monitorowanie.




Karmienie piersią

Tylko niewielkie ilości paracetamolu, ibuprofenu i jego metabolitów przenikają do mleka kobiecego. Lek ten można przyjmować w okresie karmienia piersią, jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Nie wolno stosować leku Excedrin Duo razem z:

- innymi lekami zawierającymi paracetamol;

- innymi lekami przeciwbólowymi, w tym ibuprofenem, kwasem acetylosalicylowym w dużych dawkach (powyżej 75 mg na dobę) lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), w tym selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2).

Aby uniknąć przedawkowania, należy kontrolować jednoczesne stosowanie innych produktów zawierających ibuprofen.


Lek Excedrin Duo może wpływać na działanie niektórych innych leków i niektóre inne leki mogą wpływać na działanie leku Excedrin Duo. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent przyjmuje:

  • kortykosteroidy;
  • antybiotyki (np. chloramfenikol lub chinolony);
  • leki przeciwwymiotne (np. metoklopramid, domperydon)
  • leki przeciwzakrzepowe (tj. rozrzedzające krew lub zapobiegające krzepnięciu krwi, np. kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna);
  • leki stymulujące pracę serca (np. glikozydy);
  • leki obniżające stężenie cholesterolu (np. cholestyramina);
  • leki moczopędne (ułatwiające oddawanie moczu);
  • leki obniżające podwyższone ciśnienie tętnicze (inhibitory ACE, takie jak kaptopryl; beta-adrenolityki, takie jak leki atenolol; antagonisty receptora angiotensyny II, takie jak losartan);
  • leki hamujące działanie układu odpornościowego (np. metotreksat, cyklosporyna, takrolimus);
  • leki stosowane w leczeniu manii lub depresji (np. lit lub SSRI [selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny]);
  • mifepryston (w celu przerwania ciąży);
  • leki stosowane w zakażeniu HIV (np. zydowudyna);
  • flukloksacylinę (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzeń dotyczących krwi i płynów (kwasica metaboliczna z dużą luką anionową), które wymagają pilnego leczenia i które mogą wystąpić szczególnie w przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek, posocznicy (stan,w którym bakterie i ich toksyny krążą we krwi, co prowadzi do uszkodzenia narządów), niedożywienia, przewlekłego alkoholizmu oraz stosowania maksymalnych dobowych dawek paracetamolu.


Lek Excedrin Duo może również wpływać na działanie niektórych innych leków i niektóre inne leki mogą wpływać na działanie leku Excedrin Duo. W związku z tym przed jednoczesnym astosowaniem leku Excedrin Duo z innymi lekami należy zawsze zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, mystory.pl@haleon.com

Kod EAN

5054563213556
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 48h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport
Drogeria Dla Rodziny
Drogeria Dla Rodziny
kosmetyki i suplementy diety
Wysyłamy w 48h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport
Drogeria Dla Rodziny
Drogeria Dla Rodziny
kosmetyki i suplementy diety