Oliwki i zasypki

Skóra niemowląt ma skłonności do przesuszania się oraz podrażnień. Dlatego troszcząc się o Twojego maluszka, nie możesz zapomnieć o stosowaniu kosmetyków natłuszczających oraz łagodzących. W tej kategorii znajdziesz oliwki i zasypki, które nadają się do codziennej pielęgnacji.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jaką oliwkę dla dzieci wybrać?

Oliwki dla dzieci to preparaty wielozadaniowe. Mają bardzo uniwersalne zastosowanie w pielęgnacji. Ich głównym działaniem jest natłuszczenie skóry; można je także stosować do kąpieli, ponieważ zmiękczają wodę. Oliwka dla dzieci może być również stosowana w przypadku walki z ciemieniuchą. Dzięki odpowiedniemu zmiękczeniu włosków łatwiej będzie wyczesać z nich żółte łuski.

Przy wyborze odpowiedniego produktu, należy kierować się kilkoma czynnikami. Przede wszystkim skład oliwki powinien być w pełni naturalny, a jej bezpieczeństwo zatwierdzone przez Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka. Ważna jest również wygoda aplikacji preparatu oraz neutralny zapach. W Aptece dla Rodziny znajdziesz oliwki dla dzieci, które spełniają te wymagania i będą dobrym wsparciem codziennej pielęgnacji.

Zasypki dla dzieci

Kosmetykiem, który warto mieć pod ręką, aby zapobiec podrażnieniom pieluszkowym, jest zasypka dla niemowląt. Jej stosowanie jest wskazane po każdej zmianie pieluszki. Należy ją aplikować na oczyszczoną i wysuszoną skórę. Dzięki temu preparat nie dostanie się między fałdki skórne. W naszym asortymencie znajdziesz zasypki oraz pudry dla dzieci zapobiegające podrażnieniom. Odpowiednio dobrany produkt będzie wspierał regenerację skóry, a także chronił przed odparzeniami, zaczerwienieniami oraz obtarciami.