Do kąpieli

Kąpanie maluszka jest dla rodziców wielkim wydarzeniem, któremu często towarzyszą liczne obawy oraz strach. Dlatego też warto przygotować się do tego zabiegu pielęgnacyjnego i zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór produktów do kąpieli dla najmłodszych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 82

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 82

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Pierwsza kąpiel noworodka

Jedną z najważniejszych kwestii podczas przygotowywania kąpieli dla noworodka jest zadbanie o odpowiednią temperaturę wody. Nie powinna być ona zbyt gorąca, ponieważ może to spowodować poparzenia. Istotna jest także temperatura otoczenia, aby po kąpieli nie doszło do wyziębienia maluszka. Kluczowe znaczenie ma także dobór odpowiednich kosmetyków do kąpieli. Powinny mieć one łagodne działanie, naturalny skład i zapewniać nawilżenie skóry. W Aptece dla Rodziny znajdziesz specjalne żele oraz emulsje do kąpieli dla niemowląt, które mogą być stosowane już od pierwszych dni życia.

Czym kąpać dziecko?

Podczas kąpieli noworodka powinno się używać łagodnych i naturalnych kosmetyków. Najlepiej sprawdzą się produkty stworzone specjalnie dla dzieci, ponieważ nie zawierają one sztucznych substancji zapachowych oraz barwników. Ponadto, dane preparaty powinny mieć działanie nawilżające oraz ochronne. Można stosować jeden kosmetyk do pielęgnacji całego ciała albo zdecydować się na mydło, emulsję lub żel oraz szampon.

Płyn do kąpieli dla dzieci

Jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków do kąpieli dla dzieci jest płyn. To preparat o uniwersalnym działaniu, który można stosować również do umycia włosków dziecka. Płyny do kąpieli często zawierają w swoim składzie olejki, dzięki czemu działają nawilżająco. W naszym asortymencie posiadamy płyny do kąpieli dla dzieci o działaniu ochronnym oraz natłuszczającym.