Zestawy witamin dla mężczyzn

Aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie, należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Zapotrzebowanie na poszczególne witaminy i minerały różni się w zależności od wieku oraz płci. W tej kategorii znajdziesz suplementy diety dla mężczyzn, które zostały skomponowane, aby dopasować się do działania i potrzeb męskiego organizmu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 27

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 27

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kompleks witamin dla mężczyzn

Odpowiednia dawka witamin i minerałów to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Żyjąc w ciągłym biegu nie możemy mieć jednak pewności, że dostarczamy naszemu organizmowi wystarczającą porcję składników odżywczych. Problem ten bardzo często dotyka mężczyzn, którzy w codziennym zabieganiu nie zwracają uwagi na to, czy ich dieta jest prawidłowo zbilansowana. Z tego powodu mogą dokuczać im niedobory niektórych substancji. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą zestawy witamin i minerałów dla mężczyzn, które znajdziesz w Aptece dla Rodziny. Są one odpowiednio skomponowane i pomagają uzupełnić niedobory dietetyczne. Oprócz podstawowych witamin, takich jak witamina A, witaminy z gruby B,C,D i E zawierają one również odpowiednią dawkę potasu, magnezu i pozostałych pierwiastków.

Multiwitamina dla mężczyzn – czy jest to dobre rozwiązanie?

Suplementy diety mają za zadanie uzupełniać niedobory dietetyczne. W związku z tym nie powinno się rozpoczynać suplementacji danych składników odżywczych bez wykonania wcześniejszych badań. Multiwitamina dla mężczyzn zawiera kompleks wszystkich najważniejszych witamin i minerałów. Należy jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie uniwersalne. W związku z tym przed wyborem odpowiedniego preparatu, warto odbyć konsultację lekarską. Nadmiar witamin może być bowiem równie niebezpieczny dla zdrowia, jak ich niedobór.

Witaminy dla mężczyzn po 40

Zalecenia dietetyczne dotyczące poszczególnych substancji odżywczych w męskiej diecie zmieniają się wraz z wiekiem. Z tego powodu mężczyźni po 40-50 roku życia powinni uzupełnić swoją dietę w witaminy z grupy B. Dodatkowo warto zacząć dbać o odpowiednią podaż witaminy D, ponieważ wpływa ona na układ nerwowy i hormonalny. Jej niedobory mogą powodować m.in.

  • obniżenie nastroju,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • osteoporozę,
  • bóle głowy,
  • obniżenie odporności.

Witaminy dla mężczyzn na płodność

W zestawie witamin i minerałów przeznaczonych dla mężczyzn nie powinno zabraknąć składników mających wpływ na potencję. Pierwiastki, które mają bardzo duży wpływ na sprawność seksualną mężczyzn to cynk i selen. Cynk jest niezbędny dla utrzymania odpowiedniej pracy męskich narządów płciowych, natomiast selen uczestniczy w procesie powstawania i dojrzewania plemników. W Aptece dla Rodziny znajdziesz preparaty z danymi pierwiastkami w wygodnej do przyjmowania formie kapsułek lub tabletek.

Jakie witaminy dla mężczyzn aktywnych fizycznie wybrać?

Przy stałej aktywności fizycznej, nasz organizm maksymalnie przetwarza składniki odżywcze, które mu dostarczamy. Z tego względu panowie, którzy prowadzą intensywny tryb życia lub też pracują fizycznie, powinni stale uzupełniać poziom witamin i minerałów. Najlepsze witaminy dla sportowców to witaminy z grupy B, witamina A i E oraz witamina C. W naszym asortymencie znajdziesz specjalnie skomponowane zestawy witamin i minerałów dla aktywnych fizycznie mężczyzn.