Zestawy witamin dla kobiet w ciąży i karmiących

Witaminy i minerały odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zapotrzebowanie na poszczególne substancje zmienia się wraz z wiekiem, jest również warunkowane przez płeć. Suplementy diety dla kobiet będą zatem zawierać inną zawartość składników odżywczych, niż te przeznaczone dla mężczyzn. W tej kategorii znajdziesz suplementy diety dla pań pomagające uzupełnić dietę w potrzebne witaminy i minerały.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 32

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 32

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Zestaw witamin dla kobiet – jaki wybrać?

Suplementy diety dla kobiet mogą być stosowane zarówno w okresach niedoborów poszczególnych składników odżywczych, jak również w ramach wzmocnienia funkcji organizmu. Odpowiednio dobrane zestawy witamin i minerałów sprawdzą się jako wsparcie podczas diety oraz zwiększonej aktywności fizycznej lub umysłowej. W Aptece dla Rodziny znajdziesz dodatkowo suplementy diety dedykowane dla kobiet w różnym wieku. Zapotrzebowanie na poszczególne substancje zmienia się bowiem w okresie ciąży lub podczas menopauzy. Przykładowo stosując preparaty z odpowiednio zbilansowanymi składnikami, możemy zminimalizować dokuczliwe objawy związane z okresem przekwitania. Ich skład opiera się bowiem na naturalnych związkach roślinnych, które swoją budową przypominają strukturę estrogenów.

Składniki witamin dla kobiet

Każda z witamin potrzebnych naszemu organizmowi ma inne spektrum działania. Dla przykładu witamina A i E oraz witamina C to substancje, które spowalniają procesy starzenia. Powodują one również osłabienie działania wolnych rodników, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Substancje odżywcze, które stanowią dodatkowe wzmocnienie dla organizmu kobiety to pierwiastki regulujące cykl miesiączkowy. Dlatego też zestawy witamin i minerałów dla kobiet zawierają żelazo. Jego niedobór może prowadzić do osłabienia, utraty koncentracji oraz zmniejszać przemianę materii. Pozostałe substancje, które powinny znaleźć się w składzie suplementów diety dla kobiet to:

  • żeń-szeń – wspomaga pamięć i koncentrację,
  • potas – zmniejsza obrzęki nóg i działa uspokajająco,
  • witamina B2 – wzmacnia ochronę przed infekcjami intymnymi.

Kompleks witamin dla kobiet na różnym etapie życia

W przypadku kobiet starających się o potomstwo, zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze również ulega zmianie. Badania dowodzą, że jedną z witamin odpowiedzialną za płodność jest witamina B6. Jej niedobory mogą powodować problemy z zajściem w ciążę. Kolejną istotną dla kobiet substancją jest witamina B12, której braki w organizmie prowadzą do zaburzeń owulacyjnych. W skrajnych przypadkach mogą również wywołać wady genetyczne u dziecka. Utrzymanie odpowiedniego poziomu witamin i minerałów jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety. W związku z tym w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów warto zgłosić się po poradę lekarską i wdrożyć odpowiednią suplementację.