Poprawiające nastrój

Każdy z nas ma czasami gorsze dni, kiedy dopada nas zmęczenie i znużenie. Jeżeli jednak częstotliwość występowania gorszego nastroju wzrasta, może to skutkować pojawieniem się stanów depresyjnych. Aby nie doprowadzić do pogorszenia się naszej kondycji psychicznej, warto sięgnąć po łagodne preparaty zmniejszające napięcie nerwowe i poprawiające nastrój.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Suplementy poprawiające nastrój

Okresy smutku i melancholii zdarzają się każdemu z nas. Przygnębienie jest naturalnym stanem naszego organizmu, a często również reakcją na trudne momenty w naszym życiu. Jeżeli jednak czujemy, że gorszy okres utrudnia nam codzienne funkcjonowanie możemy wspomóc się suplementami diety. W przejściowych stanach obniżonej kondycji psychicznej można sięgnąć po preparaty bez recepty na bazie ziół.

Ziołami mającymi wpływ na nasz nastrój są m.in.:

  • dziurawiec — zmniejsza niepokój i przygnębiający nastrój,
  • melisa – wykazuje działanie nasenne i uspokajające,
  • głóg – łagodzi kołatanie serca spowodowane nerwami,
  • żeń-szeń – wspiera organizm w stanach wyczerpania.

W asortymencie naszej apteki znajdziesz napary i herbaty ziołowe zawierające dane składniki. Możesz również sięgnąć po suplementy diety, których skład powstał w oparciu o wymienione zioła. Dodatkowo zawierają one witaminy i minerały wspomagające organizm w odzyskaniu energii oraz dobrego samopoczucia. Wśród witamin wpływających pozytywnie na nasz nastrój znajdują się: witamina C, witamina D, witamina K i witaminy z grupy B.

Leki poprawiające nastrój bez recepty

W sytuacji, w której zauważymy, że nasz stan przygnębienia trwa dłużej niż zwykle, może okazać się, że jedynym rozwiązaniem będzie wdrożenie odpowiednich leków. Przed sięgnięciem po jakikolwiek środek warto skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty. Leki na poprawę nastroju dostępne bez recepty zawierają w swoim składzie substancje aktywne, które m.in. hamują rozkład serotoniny, zwanej inaczej hormonem szczęścia. Dodatkowo w ich składzie znajdują się odpowiednie wyciągi roślinne, a także witaminy i minerały. W Aptece dla Rodziny znajdziesz leki na poprawę nastroju dostępne bez recepty w wygodnej do przyjmowania formie. Możesz sięgnąć po tabletki, kapsułki, pastylki do ssania, a także syropy. Wybierz formę preparatu najlepszą dla siebie.