Pamięć, koncentracja

Żyjąc w ciągłym stresie i pośpiechu możemy zacząć odczuwać problemy z koncentracją. Jeżeli dodatkowo prowadzimy siedzący tryb życia i spędzamy wiele godzin przed komputerem, możemy odczuwać rozkojarzenie oraz mieć problemy z zapamiętywaniem. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które uzupełniają dietę w składniki wspierające pamięć i koncentracje. Są one szczególnie polecane w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 65

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 65

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Suplementy na pamięć i koncentrację

Po środki wzmacniające pamięć i koncentrację nie sięgają jedynie seniorzy. Z każdym rokiem zwiększa się liczba młodych osób, które mają problemy ze skupieniem uwagi i zapamiętywaniem. Wynika to z bardzo szybkiego tempa życia oraz funkcjonowania w stresujących warunkach. Problemy z pamięcią dotykają też uczniów i studentów w czasie nasilonego wysiłku umysłowego. W okresach wzmożonej aktywności umysłowej, warto sięgnąć po suplementy diety wzmacniające pamięć i koncentrację. W ofercie Apteki dla Rodziny znajdziesz preparaty z miłorzębem japońskim, lecytyną oraz żeń-szeniem, czyli składnikami, które wspomagają pracę układu nerwowego. Dodatkowym wsparciem dla funkcji psychologicznych będą suplementy diety z witaminą E, witaminą C i witaminami z grupy B.

Dieta na pamięć i koncentrację

Nasz mózg stale odbiera, analizuje i przesyła informacje. Wykorzystuje w tym celu prawie połowę glukozy krążącej we krwi, której głównym źródłem są węglowodany. Aby odżywić mózg, należy więc spożywać produkty, które zawierają ich wysoką ilość. Nie oznacza to jednak, że podstawą naszej diety powinien być cukier. Wręcz przeciwnie – aby wspomóc układ nerwowy należy sięgać po węglowodany złożone. Znajdują się one w pieczywie, różnego rodzaju kaszach, ryżu, ziemniakach oraz soczewicy. Trawienie danych produktów wymaga więcej czasu, dzięki czemu cukier do krwi jest uwalniany w sposób stopniowy, a organizm może go odpowiednio spożytkować. Dieta wspomagająca pamięć i koncentrację powinna dodatkowo zawierać:

  • produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe: ryby morskie, siemię lniane, olej lniany,
  • produkty z magnezem: pestki dyni i słonecznika,
  • produkty stanowiące źródło antyoksydantów: aronia, natka pietruszki, jagody, papryka, czarne porzeczki, szpinak.

Chcąc poprawić swoje zdolności umysłowe, do jadłospisu warto włączyć również gorzką czekoladę oraz orzechy.

Leki na pamięć i koncentrację

Chcąc wzmocnić pamięć i koncentrację w pierwszej kolejności warto sięgnąć po preparaty roślinne zawierające żeń-szeń lub miłorząb japoński. Suplementy te powinny dodatkowo zawierać kwasy omega-3 oraz kwasy omega-6. O prawidłowe funkcjonowanie mózgu zadbają również środki z magnezem oraz lecytyną. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór danych preparatów w wygodnej do przyjmowania formie tabletek. Należy jednak pamiętać, że stosowanie suplementów to nie wszystko. Aby długofalowo wspomóc nasz układ nerwowy, konieczna jest zbilansowana dieta, wysiłek fizyczny, a także odpowiednie nawodnienie organizmu.