Poznaj jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry w kilku prostych krokach

Miya to polską marka kosmetyczna, inspirowana stylem życia nowoczesnych, aktywnych kobiet. Chcemy wyglądać i czuć się pięknie, ale szkoda nam czasu na skomplikowaną pielęgnację i godziny przed lustrem. Dlatego tworzymy innowacyjną pielęgnację dopasowaną do Twojego stylu życia i potrzeb Twojej skóry i włosów. Dzięki naszym produktom będziesz wyglądać i czuć się świetnie. Bez wysiłku!

Poznaj jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry w kilku prostych krokach
Spis treści

Pielęgnacja twarzy to ważny element utrzymania zdrowej, pięknej skóry. Właściwe kroki w pielęgnacji skóry twarzy mogą pomóc w redukcji zmarszczek, zmniejszeniu trądziku i wyrównaniu kolorytu skóry. W tym artykule przedstawimy Ci krok po kroku, jak pielęgnować skórę twarzy, uwzględniając oczyszczanie, stosowanie toniku, serum, kremów i kremu z filtrem SPF.

 

Krok 1: Oczyszczanie

 

Pierwszym krokiem w pielęgnacji twarzy jest oczyszczanie. Dobrze oczyścić skórę twarzy rano i wieczorem. Oczyszczające mleczka, żele czy pianki do mycia twarzy powinny być dobierane do typu cery. Należy delikatnie masować twarz okrężnymi ruchami, a po umyciu twarzy dokładnie, ale delikatnie ją osuszyć. Spróbuj delikatnej, lecz skutecznej emulsji micelarnej mySOFTemulsion, która oczyszcza skórę z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i pozostałości makijażu. Łagodne micele oczyszczają i odświeżają skórę. Ceramidy nawilżają i zapobiegają nadmiernej utracie wody. Ekstrakt z owsa koi podrażnioną skórę, zmiękcza, wygładza. Naturalne oleje (ryżowy, ze słodkich migdałów, z oliwek) pozostawiają skórę nawilżoną i z poczuciem komfortu. Kwas mlekowy reguluje prawidłowy poziom pH skóry.

 

 

Do demakijażu, ale również do skutecznego zmywania wieczorem kremów z SPF, polecamy naszą nowość – masełko myCLEANhero, które rozpuszcza zanieczyszczenia w delikatny sposób, bez pocierania. Formuła masełka powstała na bazie olejów: ryżowego, kokosowego, ze słodkich migdałów, buriti, jojoba oraz masła shea, z mango, wosku z borówki i witaminy E, dlatego już po 1 użyciu oczyszcza, złuszcza, nawilża, pozostawia skórę miękką i promienną.

 

 

Krok 2: Tonizacja

 

Po oczyszczeniu twarzy warto użyć toniku. Tonik pomaga usunąć resztki zabrudzeń, które pozostały na skórze. Tonik nawilża skórę i przygotowuje ją do przyjęcia serum i kremów. Tonik powinien być stosowany tylko na skórze suchej, a osoby o cerze tłustej lub mieszanej mogą wybrać kosmetyk zawierający kwasy. Wypróbuj tonik rozświetlający tonik z kwasem glikolowym BEAUTY.lab i przekonaj się o jego efektach na własnej skórze. Kwas glikolowy łagodnie złuszcza, tonizuje, oczyszcza pory i rozjaśnia przebarwienia. 

 

 

Krok 3: Serum

 

Serum jest jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji skóry twarzy. Serum zawiera składniki aktywne, które penetrują głębiej w skórę niż zwykłe kremy. Serum zazwyczaj zawiera składniki nawilżające, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające i redukujące zmarszczki. Po nałożeniu serum należy odczekać około minutę, aby skóra wchłonęła składniki. Sprawdź bestsellerowe serum z witaminą C na przebarwienia BEAUTY.lab i ciesz się wyrównanym kolorytem skóry. Witamina C wzmacnia, poza tym, że rozjaśnia, wygładza skórę oraz działa przeciwzmarszczkowo.

 

 

Krok 4: Krem

 

Krem to kolejny ważny element pielęgnacji skóry twarzy. Krem ma za zadanie nawilżyć skórę, odżywić i zapobiegać jej wysuszeniu. Kremy do pielęgnacji skóry powinny być dobierane do typu skóry. Osoby z cerą tłustą lub mieszanej powinny wybierać kremy o lekkiej konsystencji, a osoby z suchą skórą powinny wybierać kremy z większą zawartością olejów i maseł. Krem należy delikatnie wklepać w skórę. Na uwagę zasługuje krem myWONDERbalm Hello Yellow, który poza swoim działaniem zachwyca obłędnym zapachem mango!

 

Krok 5: Krem z filtrem SPF

 

Ostatnim krokiem w pielęgnacji skóry twarzy jest nałożenie kremu z filtrem SPF. Krem z filtrem chroni skórę przed szkodlimi promieniowaniem UV, które może powodować uszkodzenie skóry, zmarszczki, przebarwienia i nowotwory skóry. Wiele kremów nawilżających i kremów BB ma w swoim składzie filtr SPF, ale jeśli nie, należy nałożyć osobny krem z filtrem. Nie wahaj się i sięgnij już dziś po mySPFcream, który będzie chronić skórę twarzy, oczu, szyi i dekoltu. Poza fotostabilnymi filtrami, krem zawiera kwas hialuronowy oraz roślinne składniki aktywne, które zadbają o solidne nawilżenie skóry.

 

Krok 6: Pielęgnacja uzupełniająca

 

Oprócz podstawowych kroków pielęgnacji skóry, można zastosować dodatkowe produkty w zależności od potrzeb skóry. Na przykład, jeśli skóra wymaga dodatkowego nawilżenia, można użyć maski nawilżającej. Jeśli skóra jest podrażniona lub czerwona, można użyć kremu łagodzącego. Jeśli skóra wymaga peelingu, można zastosować peeling enzymatyczny lub mechaniczny. Poznaj naszą nowość, peeling enzymatyczny moreGLOW, który zawiera aż 3 enzymy oraz 3 ekstrakty roślinne, a także witaminę C!

Raz w tygodniu, bez względu na rodzaj skóry, warto zastosować oczyszczającą maskę. Sprawdź ulubioną maseczkę Miyaholiczek myPUREexpress i przekonaj się czym naprawdę jest gładka skóra.

 

Pielęgnacja skóry twarzy jest ważnym elementem utrzymania zdrowej, pięknej skóry. Właściwe kroki w pielęgnacji skóry twarzy obejmują oczyszczanie, stosowanie toniku, serum, kremów i kremu z filtrem SPF. Pamiętaj, żeby dobierać produkty do typu skóry i stosować dodatkowe kosmetyki w zależności od potrzeb skóry. Regularna pielęgnacja skóry twarzy może pomóc w redukcji zmarszczek, zmniejszeniu trądziku i wyrównaniu kolorytu skóry, a także zapewnić zdrową i piękną skórę na długi czas.

 

Zobacz więcej artykułów

  • sposoby na łysienie
    włosy
    Wypadanie włosów - przyczyny, diagnostyka, leczenie

    Nadmierne wypadanie włosów stanowi dla wielu osób duże obciążenie psychiczne i obniża odczuwany przez nich komfort życia. Jaka jest najczęstsza przyczyna wypadania włosów u kobiet i mężczyzn? Jak skutecznie leczyć tą przypadłość?

  • sucha skóra
    sucha skóra
    Sucha skóra - jakie są jej przyczyny i jak ją pielęgnować?

    Bardzo sucha skóra twarzy - co robić aby ją skutecznie nawilżyć? Jak zadbać o suchą skórę reszty ciała? Po jakie kosmetyki warto sięgnąć i które domowe sposoby najlepiej się sprawdzą?

  • Obraz autorstwa nakaridore na Freepik
    łamliwe paznokcie
    Jakich składników szukać w preparatach na włosy, skórę i paznokcie?

    Piękne włosy, skóra i paznokcie to istotny aspekt dla urody, ale również świadectwo zdrowia. Dlatego tak wiele osób szuka produktów, które pomogą odzyskać utracony blask włosów, sprężystość skóry czy mocne paznokcie. Dostępnych jest wiele produktów, które mają za zadanie uzupełnić dietę w składniki odżywiające skórę, paznokcie oraz włosy i mieszki włosowe. Jak nie pogubić się w gąszczu preparatów i dobrze wybrać? Cenne wskazówki znaleźć można w artykule.

  • Zwiększona łamliwość i rozdwajanie paznokci - przyczyny i skuteczne sposoby na wzmocnienie paznokci
    łamliwe paznokcie
    Zwiększona łamliwość i rozdwajanie paznokci - przyczyny i skuteczne sposoby na wzmocnienie paznokci

    Zwiększona łamliwość i rozdwajanie się paznokci to powszechny problem, który częściej doskwiera kobietom. Jakie może mieć przyczyny? Dlaczego rozdwajają się paznokcie u dzieci? Jakie witaminy na paznokcie wpływają korzystnie na ich stan i wygląd? Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

  • Czy można zapobiec wystąpieniu odleżyn? - Postępowanie profilaktyczne u pacjenta leżącego
    SPONSOROWANY
    Czy można zapobiec wystąpieniu odleżyn? - Postępowanie profilaktyczne u pacjenta leżącego

    Pomimo rozwoju profilaktyki przeciwodleżynowej, odleżyny nadal stanowią wysoki odsetek osób unieruchomionych. Najwyższe ryzyko wystąpienia można zaobserwować  u osób ciężko chorych, bezwładny oraz z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca czy zaburzenia krążenia. Wystąpienie odleżyn wiąże się z długotrwałym cierpieniem, bólem oraz z pogorszeniem stanu psychicznego pacjenta [1]. Dodatkowo nieprawidłowa pielęgnacja może wiązać się z wystąpieniem zakażeń spowodowanych bakteryjnymi lub wirusowymi zanieczyszczeniami w obrębie rany. Podjęcie nieprawidłowego leczenia może w konsekwencji doprowadzić do ogólnoustrojowego zakażenia, a nawet do śmierci pacjenta [2]. Wczesna profilaktyka przeciwodleżynowa może zredukować koszty i trudności związane z leczeniem odleżyn.