Problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest bardzo wstydliwą dolegliwością. Problemy urologiczne potrafią sprawić, że czujemy się wycofani i skrępowani. Dotykają one nie tylko kobiety, ale również mężczyzn i utrudniają codzienne funkcjonowanie. W tej kategorii znajdziesz preparaty stworzone specjalnie do walki z nietrzymaniem moczu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przyczyny nietrzymania moczu

Występują różne rodzaje nietrzymania moczu. Najczęściej spotykane jest nietrzymanie moczu na tle wysiłkowym. Występuje ono podczas kichania, śmiechu bądź wysiłku fizycznego i jest wynikiem osłabienia mięśni dna miednicy. Drugą najczęściej spotykaną przyczyną danej dolegliwości jest nadmierna aktywność mięśni pęcherza. Osoby, które się z nim borykają odczuwają naglące parcie. Ponadto, problemy z nietrzymaniem moczu u mężczyzn są związane z przerostem prostaty. Kobiety natomiast skarżą się na daną dolegliwość przy okazji zapalenia pęcherza. W naszym asortymencie posiadamy preparaty na problemy z nietrzymaniem moczu, które sprawdzą się niezależnie od przyczyny, która je wywołuje.

Nietrzymanie moczu – leki oraz leczenie

Wdrożenie odpowiedniej kuracji zależy od typu schorzenia oraz poziomu jego zaawansowania. W najtrudniejszych przypadkach nietrzymanie moczu można bowiem wyleczyć dzięki zabiegom z wykorzystaniem taśm lub siatek. W przypadku łagodniejszych postaci wystarczy zastosowanie odpowiednich środków farmakologicznych. Warto również wspomóc się aktywnością fizyczną. Skutecznym sposobem jest ćwiczenie mięśnia Kegla. Poleca się je przede wszystkim kobietom. Dodatkowo można sięgnąć po środki, które wspomogą utrzymanie kontroli nad oddawaniem moczu. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór kapsułek oraz tabletek regulujących pracę pęcherza moczowego.