Pielęgnacja skóry po radioterapii i chemioterapii

Produkty do pielęgnacji skóry po radioterapii i chemioterapii łagodzą podrażnienia, wspierają procesy regeneracyjne, koją i działają natłuszczająco. Jednocześnie są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
  1. Pharmaceris X X-rays Liposubtilium łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała, 75 ml
    Pharmaceris X X-rays Liposubtilium
    łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała, 75 ml
    36,41 zł
    Zapamiętaj na później
Zobacz jako Siatka Lista

1 element

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Pielęgnacja skóry po radioterapii

Preparaty do pielęgnacji skóry po chemioterapii lub radioterapii zmniejszają suchość skóry. Łagodzą zaczerwienienie i podrażnienie, które często występują w trakcie i po leczeniu. W przypadku radioterapii skóra narażona jest na promieniowanie, które w zależności od dawki może ją przesuszać, prowadzić do złuszczania i podrażnienia. Promieniowanie nierzadko powoduje również wystąpienie bólu. Odpowiednia pielęgnacja skóry po radioterapii łagodzi te dolegliwości i poprawia komfort życia pacjentów.

Produkty do pielęgnacji skóry po radioterapii są skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla chorych. Odpowiednio dobrane składniki o niskim potencjale drażniącym wpływają na wysokie bezpieczeństwo ich aplikacji na skórę. Pielęgnacja skóry po radioterapii jest ważna zarówno w trakcie leczenia, jak w okresie rekonwalescencji.

Pielęgnacja skóry po chemioterapii

Pielęgnacja skóry po chemioterapii ma istotne znaczenie dla osób, u których pojawiły się różnorodne problemy skórne w wyniku stosowanych leków przeciwnowotworowych. Produkty do pielęgnacji skóry po chemioterapii zmniejszają zaczerwienienie i świąd. Intensywnie nawilżają i natłuszczają skórę, łagodząc przy tym podrażnienia. Wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka. Pielęgnacja skóry po chemioterapii obejmuje również regularne stosowanie preparatów przeciwsłonecznych. Narażenie skóry na działanie promieniowania może dodatkowo nasilać toksyczność leków.