Pielęgnacja skóry po radioterapii i chemioterapii

Produkty do pielęgnacji skóry po radioterapii i chemioterapii łagodzą podrażnienia, wspierają procesy regeneracyjne, koją i działają natłuszczająco. Jednocześnie są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pielęgnacja skóry po radioterapii

Preparaty do pielęgnacji skóry po chemioterapii lub radioterapii zmniejszają suchość skóry. Łagodzą zaczerwienienie i podrażnienie, które często występują w trakcie i po leczeniu. W przypadku radioterapii skóra narażona jest na promieniowanie, które w zależności od dawki może ją przesuszać, prowadzić do złuszczania i podrażnienia. Promieniowanie nierzadko powoduje również wystąpienie bólu. Odpowiednia pielęgnacja skóry po radioterapii łagodzi te dolegliwości i poprawia komfort życia pacjentów.

Produkty do pielęgnacji skóry po radioterapii są skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla chorych. Odpowiednio dobrane składniki o niskim potencjale drażniącym wpływają na wysokie bezpieczeństwo ich aplikacji na skórę. Pielęgnacja skóry po radioterapii jest ważna zarówno w trakcie leczenia, jak w okresie rekonwalescencji.

Pielęgnacja skóry po chemioterapii

Pielęgnacja skóry po chemioterapii ma istotne znaczenie dla osób, u których pojawiły się różnorodne problemy skórne w wyniku stosowanych leków przeciwnowotworowych. Produkty do pielęgnacji skóry po chemioterapii zmniejszają zaczerwienienie i świąd. Intensywnie nawilżają i natłuszczają skórę, łagodząc przy tym podrażnienia. Wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka. Pielęgnacja skóry po chemioterapii obejmuje również regularne stosowanie preparatów przeciwsłonecznych. Narażenie skóry na działanie promieniowania może dodatkowo nasilać toksyczność leków.