Drogi moczowe

Dolegliwości ze strony układu moczowego zazwyczaj są bardzo dokuczliwe. Objawiają się one bólem, pieczeniem oraz świądem, które mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Warto więc wiedzieć jak dbać o drogi moczowe, a także jak leczyć ewentualne infekcje. W tej kategorii znajdziesz preparaty stworzone w trosce o zdrowie dróg moczowych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 103

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 103

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak dbać o drogi moczowe?

Podstawą troski o drogi moczowe jest picie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. Dzięki temu łatwiej zostaną wypłukane bakterie oraz drobnoustroje z dróg moczowych. Dodatkowo, warto zadbać o odpowiednią higienę miejsc intymnych. Jest to istotne szczególnie w przypadku kobiet. Ze względu na budowę anatomiczną są one bowiem bardziej narażone na występowanie zakażeń. W dbaniu o drogi moczowe kluczowe znaczenie ma także zdrowa dieta. W przypadku wystąpienia dolegliwości warto wzbogacić swój jadłospis o żurawinę. Można także sięgnąć po preparaty, które w swoim składzie zawierają wyciąg z tego owocu. Znajdziesz je w ofercie Apteki dla Rodziny w postaci tabletek, kapsułek lub syropu.

Środki wspomagające funkcjonowanie układu moczowego

Niektóre osoby mają skłonność do nawracających dolegliwości ze strony dróg moczowych. Pomimo odpowiedniej diety oraz zachowywania zasad higieny są one narażone na problemy takie jak infekcje, kłopoty z nerkami czy też trudności w oddawaniu moczu. Dolegliwości ze strony układu moczowego obejmują także nietrzymanie moczu oraz problemy z prostatą. W profilaktyce każdego z tych schorzeń istotne znaczenie ma stosowanie odpowiednich preparatów wspomagających. W naszej ofercie znajdziesz środki, których przeznaczeniem jest wspomaganie pracy dróg moczowych.