ADAMED PHARMA

Mobillek, tabletki na chorobę lokomocyjną o smaku truskawkowym, 10 szt. KRÓTKA DATA 31.10.2022

Produkt dostępny
9,99 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Mobillek zawiera substancję czynną o nazwie dimenhydrynat, która działa przeciwwymiotnie, przeciwuczulająco i łagodnie uspokajająco. Lek stosuje się w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów oraz przez nieżyt żołądka). Początek działania występuje po 15 – 30 minutach.

Przeznaczenie

Lek stosuje się w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów oraz przez nieżyt żołądka).

Sposób użycia

Zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: Zalecana dawka to 50 mg do 100 mg. W razie konieczności można ją powtarzać co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 400 mg.

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: Zalecana dawka to 50 mg. W razie konieczności można ją powtarzać co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa u dzieci nie powinna przekroczyć 5 mg/kg masy ciała,

przy czym nie więcej niż 150 mg na dobę. Mobillek jest przeznaczony dla dzieci, które są w stanie samodzielnie rozgryźć i żuć tabletkę.

Ze względu na wielkość dawki (moc), produkt leczniczy Mobillek, 50 mg, tabletki do rozgryzania i żucia nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Wskazania

Zapobieganie chorobie lokomocyjnej; zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów oraz przez nieżyt żołądka).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania. -nadwrażliwość na dimenhydrynat i inne leki przeciwhistaminowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. -ostry napad astmy;- jaskra z wąskim kątem przesączania;- guz chromochłonny;- porfiria;- przerost gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu w pęcherzu;- padaczka. Ze względu na wielkość dawki (moc), produkt leczniczy Mobillek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat

Skład

Substancją czynną leku jest dimenhydrynat.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna, typ 101, magnezu tlenek ciężki, żelaza tlenek czerwony (E 172), woda oczyszczona, krzemionka koloidalna

bezwodna, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, celuloza mikrokrystaliczna, typ 102, krospowidon, typ A, aromat truskawkowy [maltodekstryna, glikol propylenowy, esencja truskawkowa, kwas askorbowy], aromat maskujący smak gorzki [sukraloza, maltodekstryna,

glikol propylenowy , guma arabska , maltol (E 636), 4-hydroksy-2,5-dimetylo-3(2h)-furanon, 4-(4-hydroksyfenylo)-2-butanon], sodu stearylofumaran.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mobillek u pacjentów:

- z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek;

- z nadczynnością tarczycy;

- z bradykardią (spowolnienie akcji serca), nadciśnieniem;

- z hipokaliemią, niedoborem magnezu we krwi;

- z przewlekłymi trudnościami w oddychaniu, astmą;

- ze zwężeniem odźwiernika; 3

- z wrodzonym zespołem wydłużonego odcinka QT lub innymi zaburzeniami czynności serca,

np. chorobą wieńcową, chorobami układu krążenia, arytmią;

- stosujących jednocześnie leki powodujące wydłużenie odcinka QT w EKG lub leki prowadzące

do hipokaliemii;

- u osób w podeszłym wieku z większą podatnością na niedociśnienie ortostatyczne, zawroty

głowy i uspokojenie

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Mobillek w trzecim trymestrze ciąży. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży a także w trakcie karmienia piersią lek można stosować tylko, gdy w opinii lekarza korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko dla dziecka

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Leku Mobillek nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwarytmicznymi, hamującymi czynność ośrodkowego układu nerwowego, ani z alkoholem.

Leku nie należy stosować jednocześnie z atropiną, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, aminami katecholowymi, środkami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, takimi

jak leki nasenne lub uspokajające, gdyż Mobillek nasila ich działanie.

Mobillek osłabia działanie kortykosteroidów i doustnych leków przeciwzakrzepowych.

Należy unikać łączenia leku Mobillek z lekami ototoksycznymi (uszkadzającymi słuch), takimi jak

antybiotyki aminoglikozydowe.

Przyjmowanie leku Mobillek należy przerwać co najmniej trzy dni przed planowanymi testami alergicznymi, ze względu na możliwość otrzymania wyników fałszywie ujemnych.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Mobillek ogranicza sprawność psychofizyczną, w tym powoduje senność i obniżoną czujność. Nie należy stosować leku Mobillek u osób prowadzących pojazdy i obsługujących maszyny.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo częste (występujące u 1 lub więcej na 10 pacjentów) działania niepożądane to: senność, zaburzenia koncentracji, zawroty głowy.

Częste (występujące u 1 lub więcej na 100 pacjentów) działania niepożądane to: pobudzenie, zaburzenia snu, niepokój, drżenie, zaburzenia widzenia, zwiększenie ciśnienia

wewnątrzgałkowego, nudności, wymioty, biegunka (w przypadku uczulenia na dimenhydraminę), zaparcia, bóle brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej, uczucie osłabienia i zmęczenia, trudności

w oddawaniu moczu, osłabienie mięśni.

Rzadkie (występujące u 1 lub więcej na 10 000 pacjentów) działania niepożądane to: przyspieszenie akcji serca, spadek ciśnienia tętniczego krwi, niedokrwistość hemolityczna, bóle głowy, bezsenność, skórne reakcje alergiczne, nadwrażliwość skóry na światło słoneczne, zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka cholestatyczna.

Bardzo rzadkie (występujące u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) działania niepożądane to: złuszczające zapalenie skóry oraz zmniejszenie łaknienia.

Długotrwałe stosowanie dimenhydraminy może prowadzić do zależności lekowej.

Podczas stosowania dimenhydraminy u dzieci mogą wystąpić reakcje paradoksalne (np. niepokój, rozdrażnienie, drżenie).

Zawartość opakowania

Różowe, nakrapiane, okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki do rozgryzania i żucia.

Opakowanie zawiera 5 lub 10 tabletek do rozgryzania i żucia

Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Przeglądaj wpisy powiązane z produktem

Jak przygotować się na zdrowy urlop?

Wielu z nas wyjeżdżając na upragnione wakacje zmaga się z wieloma pytaniami: Czy przyda mi się…

Czytaj więcej...

Zabezpiecz skórę przed promieniowaniem

Upały w całym kraju? Zapewne pamiętasz o tym, aby zabezpieczyć dzieci, ale czy pamiętasz o sobie?

Czytaj więcej...

Problemy zdrowotne po 30. Jak ich uniknąć?

Wszyscy w koło wciąż mówią o zdrowym trybie życia. Co to tak naprawdę znaczy?

Czytaj więcej...
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport
Strefa wiedzy
Opisy produktów
dostarcza Pharmindex