Produkt niedostępny
OLEOFARM

D-Vitum witamina D dla niemowląt 600 j.m., kapsułki ze składnikami wspierającymi prawidłowy wzrost i rozwój kości,, 96 szt.

Produkt niedostępny
0,00 zł
Opis produktu

Typ produktu

SUPLEMENT DIETY

O produkcie

Suplement diety. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga też w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie. Niemowlęta od 6. mż. i dzieci: 1 kaps. dziennie. Przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Zastosowanie

Uzupełnianie diety niemowląt od 6. mż. i dzieci w witaminę D. W okresie od 6. do 12. mż. zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400-600 j.m. na dobę, w zależności od podaży witaminy D w diecie. W przypadku dzieci od 1. rż. zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 600-1000 j.m. na dobę, zależnie od masy ciała w miesiącach wrzesień-kwiecień lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Składniki

1 kaps. twist-off zawiera 15 µg witaminy D (300% RWS), olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT.

Ważne informacje

Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób żywienia i prawidłowy tryb życia ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Nie należy go również stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Preparat przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Adres producenta/dystrybutora

Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8 52-407 Wrocław

Kod EAN

5904960013023
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Opinie klientów na temat produktu D-Vitum witamina D dla niemowląt 600 j.m., kapsułki ze składnikami wspierającymi prawidłowy wzrost i rozwój kości,, 96 szt.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
D-Vitum witamina D dla niemowląt 600 j.m., kapsułki ze składnikami wspierającymi prawidłowy wzrost i rozwój kości,, 96 szt. kapsułki ze składnikami wspierającymi prawidłowy wzrost i rozwój kości,, 96 szt.
D-Vitum witamina D dla niemowląt 600 j.m., kapsułki ze składnikami wspierającymi prawidłowy wzrost i rozwój kości,, 96 szt.
kapsułki ze składnikami wspierającymi prawidłowy wzrost i rozwój kości,, 96 szt.
0,00 zł
Twoja ocena
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport